fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi na Ukrajine zakrývajú ťažké straty, mŕtvych vojakov presúvajú v malých skupinách v noci

Informácie ukrajinskej bezpečnostnej služby sa nedali nezávisle overiť, existujú však dôkazy, že Rusko utrpelo na Ukrajine vážne straty.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba tvrdí, že ruské sily presúvajú mŕtvych vojakov v malých skupinách a v noci, aby zakryli ťažké straty. Táto metóda je pomalšia a telá, ktoré sa dostávajú do Ruska, sú už z časti rozložené a je treba ich identifikovať.

Bezpečnostná služba podľa spravodajského portálu Sky News uviedla, že zachytila telefonáty medzi ruskými útočníkmi, ktorí o tomto probléme diskutovali.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V jednom z rozhovorov ruský vojak povedal, že len 20 až 22 ľudí zo zhruba 200-členného batalióna prežilo a deväť odmietlo ďalej bojovať.

Sky News pripomína, že tieto informácie sa nedali nezávisle overiť, existujú však dôkazy, že Rusko utrpelo na Ukrajine vážne straty.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi na Ukrajine zakrývajú ťažké straty, mŕtvych vojakov presúvajú v malých skupinách v noci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií