Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trojica mužov prepadla v Poprade dôchodcu, do hodiny ich zadržali a obvinili

Zločin sa stal pri popradskej železničnej stanici.

28.7.2023 (SITA.sk) – Popradský vyšetrovateľ vo štvrtok obvinil zo zločinu lúpeže troch mužov vo veku 14, 20 a 33 rokov. Obvinená trojica po vzájomnej dohode prepadla v stredu popoludní v parku pri popradskej železničnej stanici 80-ročného muža z Popradu.

Ako informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, 20-ročný obvinený muž najskôr pristúpil k seniorovi zozadu, ľavou rukou ho zovrel v oblasti ramien a pravou mu vytiahol zo zadného vrecka nohavíc peňaženku. Dôchodca sa aktívne bránil barlou, ktorou sa zaháňal na ďalších dvoch obvinených.

Po zmocnení sa peňaženky obvineným tento stiahol poškodeného na chodník, kde ho nechal ležať na chrbte. Následne všetci traja z miesta ušli,“ skonštatoval Džobanik.

Prepadnutý muž neutrpel žiadne zranenia, krádežou mu vznikla škoda 87 eur. „Policajti všetkých troch mužov zadržali do jednej hodiny od lúpeže a umiestnili ich do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ po vznesení obvinenia spracoval podnet na ich väzobné stíhanie,“ doplnil policajný hovorca.

Viac k témam: Krádež, Obvinenie, Prepadnutie
Zdroj: SITA.sk – Trojica mužov prepadla v Poprade dôchodcu, do hodiny ich zadržali a obvinili © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií