fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Turista počas zostupu zo sedla Pod Tanečnicou náhle upadol do bezvedomia

V Malej Fatre zomrel 60-ročný turista.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – V Malej Fatre vo štvrtok popoludní zomrel 60-ročný poľský turista po tom, čo počas zostupu zo sedla Pod Tanečnicou náhle upadol do bezvedomia. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

Horských záchranárov požiadal o pomoc jeho kamarát, pričom operátorka tiesňovej linky 155 začala s telefonicky riadenou kardiopulmonálnou resuscitáciou.

O súčinnosť bola požiadaná aj žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. „Po príchode na miesto záchranári pokračovali v resuscitácii, no aj napriek maximálnemu úsiliu všetkých zúčastnených sa u muža už nepodarilo obnoviť vitálne funkcie,” uviedla HZS.

Viac k témam: Malá Fatra, Turisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Turista počas zostupu zo sedla Pod Tanečnicou náhle upadol do bezvedomia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií