fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci doteraz zasiahli s pomocou amerických delostreleckých systémov najmenej sto významných ruských cieľov

Spojené štáty však taktiež odhadujú, že Rusko naďalej denne vystrelí „desaťtisíce“ kusov delostreleckej munície.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinskí vojaci v doterajšom priebehu vojny zasiahli najmenej sto ruských cieľov s „vysokou hodnotou“. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na popredného predstaviteľa americkej obrany.

Znižujú ruské sily a zásobovanie

Podľa predsedu Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Marka Milleyho boli Ukrajinci schopní presne zasiahnuť ruské ciele vďaka vyspelým americkým delostreleckým systémom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tieto útoky neustále znižujú schopnosť Ruska zásobovať svoje jednotky, veliť a kontrolovať svoje sily a viesť ich nezákonnú útočnú vojnu,“ povedal Milley.

Rusko denne vystrelí desaťtisíce kusov munície

Ukrajinci podľa neho „útočia na ruské veliteľské stanovištia, muničné sklady, miesta protivzdušnej obrany, radarové a komunikačné uzly a pozície delostrelectva s dlhým doletom“.

Prispieva to k širšiemu hodnoteniu, že Ukrajina bola schopná pokročiť proti ruským silám. USA však taktiež odhadujú, že Rusko naďalej denne vystrelí „desaťtisíce“ kusov delostreleckej munície.

Boje v Donecku potrvajú celé leto

Nemôžu to však takto držať navždy,“ poznamenal Milley, podľa ktorého Rusi už minuli veľmi veľa „inteligentnejšej munície“. Ruským silám sa na Ukrajine nepodarilo zničiť žiadny raketomet HIMARS, ktorý ukrajinskej armáde poskytli Spojené štáty.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj rozhodne odmietol názory, že Ukrajina by sa mala vzdať okupovaných oblastí (video)

Milley však pripustil, že v určitom okamihu môžu mať Rusi šťastie a podarí sa im to. Boje v Doneckej oblasti „pravdepodobne potrvajú celé leto“, pričom Rusko za malé zisky zaplatí vysokú cenu, dodal Milley.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, Spojené štáty americké, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci doteraz zasiahli s pomocou amerických delostreleckých systémov najmenej sto významných ruských cieľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií