fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi prešli na stratégiu spálenej zeme. Pustošia zničené oblasti, aby vytlačili ukrajinskú obranu

Tzv. stratégia spálenej zeme prinútila ukrajinské vojenské sily stiahnuť sa na niektorých miestach, aby sa vyhli značným stratám na životoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily v rámci pokračujúcej ofenzívy zintenzívňujú tlak na frontové línie v Luhanskej oblasti, najvýchodnejšom regióne Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusi pustošia už zničené oblasti

V spomenutej oblasti cez víkend zúrili ťažké boje. Tamojší gubernátor Serhij Hajdaj v pondelok pre ukrajinskú televíziu povedal, že ruské sily pustošia dediny pozdĺž frontovej línie a potom sa tlačia vpred.

„Strategicky povedané, jediné miesto, kam môžu Rusi postúpiť, sú oblasti, ktoré úplne zničili. Kompletne zničili celú Novotoškivku. V nej nebolo kde držať obranu, a obsadili ju,“ povedal Hajdaj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Stratégia spálenej zeme

Táto tzv. stratégia spálenej zeme prinútila ukrajinské vojenské sily stiahnuť sa na niektorých miestach, aby sa vyhli značným stratám na životoch.

„V Kreminne sme pochopili, že ak sa budeme len držať pri zemi, chlapci zomrú a nepriateľovi sa nič nestane, tak sme sa preskupili a odišli,“ podotkol gubernátor.

Podľa Hajdaja sa i väčšina mesta Rubižne nachádza pod kontrolou Rusov. „Rubižne bolo veľmi zničené, ale nedá sa povedať, že Rusi úplne obsadili mesto, pretože na perifériách sú obranné línie a naši tam nielen držia obranu, ale aj neustále škodia nepriateľovi,“ skonštatoval.

Prečítajte si tiež:
Pri výbuchu metánu v bani Pniowek na juhu Poľska zomreli piati ľudia, siedmi sú nezvestní

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi prešli na stratégiu spálenej zeme. Pustošia zničené oblasti, aby vytlačili ukrajinskú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií