fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci majú jasný cieľ, do konca roka chcú získať späť Cherson a územie západne od rieky Dnipro

Americkí predstavitelia pripustili, že ukrajinský cieľ opätovne získať Cherson do konca tohto roka je ambiciózny, ale stále je možný.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské sily v rámci protiofenzívy na juhu krajiny dosahujú zisky, pričom majú ambiciózny cieľ obsadiť do konca roka väčšiu časť Rusmi okupovanej Chersonskej oblasti.

Ukrajinskí predstavitelia pre televíziu CNN uviedli, že cieľom je získať aspoň všetko územie západne od rieky Dnipro, vrátane mesta Cherson ale aj mesta Nova Kachovka, pri ktorom sa nachádza dôležitá vodná elektráreň a kanál zásobujúci vodou polostrov Krym.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Terajšia ukrajinská ofenzíva na juhu je rozsiahla, čo bráni ruskej armáde koncentrovať sa v jednom bode. Okrem toho rastie počet sabotážnych operácií a útokov na proruských predstaviteľov na okupovaných územiach.

Americkí predstavitelia pripustili, že ukrajinský cieľ opätovne získať Cherson do konca tohto roka je ambiciózny, ale stále je možný, ak budú Ukrajinci dosahovať pokrok v terajších operáciách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci majú jasný cieľ, do konca roka chcú získať späť Cherson a územie západne od rieky Dnipro © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Deti z Ukrajiny sú ľahkou korisťou pre obchodníkov z ľuďmi, europoslanci žiadajú posilnenie ich ochrany
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií