fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci pašovali na Slovensko 500 kartónov cigariet za viac ako 16-tisíc eur, chytili ich policajti

Zo štyroch osôb sa policajtom podarilo tri zadržať.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Päťsto kartónov pašovaných cigariet v hodnote prevyšujúcej 16 600 eur sa podarilo v stredu 24. augusta zadržať policajtom na slovensko-ukrajinskej hranici v okrese Snina.

Ako informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, hliadky hraničnej kontroly zo Zboja a sobraneckej mobilnej zásahovej jednotky policajného zboru zaregistrovali v stredu dopoludnia pohyb štyroch osôb v lesnom poraste v katastrálnom území obce Zboj, časť Bystrá (okres Snina).

Osoby niesli na chrbtoch balíky obalené fóliou. „Po výzve policajtov, aby zastavili, odhodili balíky na zem a pokúsili sa o útek. Tri osoby boli zadržané, štvrtá unikla v smere na územie Ukrajiny a nepodarilo sa ju vypátrať,“ skonštatovala Kopernická.

Doplnila, že išlo o štátnych príslušníkov Ukrajiny, ktorý prekročili vonkajšiu hranicu smerom na Slovensko neoprávnene mimo hraničný priechod, čím sa dopustili priestupku podľa zákona o pobyte cudzincov.

V zaistených balíkoch sa nachádzalo spolu 100-tisíc kusov, teda 500 kartónov cigariet zn. Jin Ling bez kontrolných známok na označenie tovaru. „Colný dlh bol príslušníkmi colného úradu vyčíslený na sumu 16.653,60 eur,“ skonštatovala Kopernická.

Prečítajte si tiež:
Tragédia na Moste SNP v Bratislave. Muž odstavil svoje auto, vyliezol na zábradlie a skočil (foto)

Z dôvodu ďalšej realizácie prípadu zadržané osoby eskortovali do cely predbežného zadržania v Snine. Prípadom sa ďalej zaoberá vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy z Košíc.

Viac k témam: Cudzinecká polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci pašovali na Slovensko 500 kartónov cigariet za viac ako 16-tisíc eur, chytili ich policajti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií