fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskí vojaci pokračujú v bojoch, podarilo sa im oslobodiť ďalšie dediny na juhu

Okupanti za sebou zanechávajú zamínované územie.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinskí obrancovia oslobodili ďalšie dediny na juhu krajiny. Vojenské vedenie však uviedlo, že o tom bude informovať až po „vyčistení“ tejto oblasti od ruských okupantov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na hovorkyňu armády na juhu krajiny Nataliu Humeňukovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Pokračujeme v pozičných bojoch. Sú územia, ktoré sme už oslobodili, a je odhadovaný čas, keď ich vyhlásime za územia, ktoré sú už plne pod jurisdikciou Ukrajiny,“ vyhlásila Humeňuková a podotkla, že momentálne sa pracuje na príprave oficiálnej správy.

Podľa Humeňukovej okupanti za sebou zanechávajú zamínované územie. „To je jedna z hlavných hrozieb, ktorá môže byť veľmi vážna pre obyvateľov, ktorí sa ponáhľajú vrátiť sa na tieto územia. Preto sa neponáhľame s oznámením o oslobodení dedín,“ skonštatovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí vojaci pokračujú v bojoch, podarilo sa im oslobodiť ďalšie dediny na juhu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií