fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Už aj v Indii sa vďaka pandémii koronavírusu ľahšie dýcha

Boj proti šíreniu koronavírusu priniesol svoje ovocie v podobe čistejšieho vzduchu aj v Indii.

Máte tip? napíšte nám mailom

Karanténne opatrenia v Indii do veľkej miery obmedzili dopravu a uzavreli mnohé továrne, čím sa zlá smogová situácia v indických veľkomestách výrazne zlepšila. Indické metropoly patria k jedným z najznečistenejších miest na svete.

Škodlivé emisie spôsobuje najmä priemysel, výfukové plyny a uhoľné elektrárne. Súčasná situácia v dôsledku šírenia koronavírusu však zmenila indické ulice a cesty na nepoznanie. Na cestách je veľmi málo áut, ulice sú ľudoprázdne. K domácej karanténe v nedeľu vyzýval aj indický premiér Nárendra Módí.

V Naí Dillí sa index kvality vzduchu v pondelok popoludní znížil na zhruba 93, čo je považované za mierne znečistenie. Vzduch v tejto metropole je dlhodobo hodnotený ako veľmi nezdravý. Podľa IQAir sa index kvality vzduchu pred rokom pohyboval na úrovni okolo 161.

V Bombaji klesol index kvality vzduchu na 90, čo síce ešte nie sú ideálne hodnoty, avšak v porovnaní s hodnotami spred roka je to rovnako výrazný pokles, podobne ako v Naí Dillí. V marci 2019 bol index v Bombaj na hodnote 153. Mnohí obyvatelia veľkomiest sa zhodli na tom, že vzduch je čistejší a v týchto dňoch je vidieť aj hviezdy na oblohe. Mrakodrapy, ktoré boli často zahalené v smogu, sú v týchto dňoch bez šedého oparu. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku: pribudlo 23 nových prípadov Covid-19. Sú v týchto mestách
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií