fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Banskobystrickom kraji sa vyskytlo 91 prípadov ochorení COVID-19, najviac v okrese B. Bystrica

V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) sa k 29. aprílu vyskytlo 91 prípadov ochorení COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici eviduje najviac prípadov v okrese Banská Bystrica (22), v okresoch Brezno (21), Rimavská Sobota a Revúca (12), Lučenec (9). V ostatných okresoch zaznamenali jedného až štyroch nakazených novým koronavírusom. Ani jeden prípad sa nevyskytol v okrese Veľký Krtíš.  Vo štvrtok io tom nformovala vedúca odboru epidemiológie RÚVZ Mária Avdičová.

,,Najvyššia vekovo špecifická incidencia, teda výskyt, je zaznamenaná vo vekovej skupine 25- až 34-ročných a 20- až 24-ročných. V BBSK zatiaľ neochorelo ani jedno dieťa od nula do deviatich rokov. Nízky výskyt nakazených je aj medzi seniormi nad 65 rokov,” konštatovala Avdičová.

Ako zdôraznila, väčšina prípadov má charakter importovaných nákaz, najviac z Rakúska. V jednom prípade sa s istotou nepodarilo prameň nákazy objasniť. Prvý prípad ochorenia COVID-19 sa vyskytol v okrese Banská Bystrica 8. marca, potvrdili ho 14. marca.
Spádovou oblasťou RÚVZ sú okresy Banská Bystrica a Brezno.

Podľa Avdičovej v Banskobystrickom okrese evidujú 22 prípadov, z toho desať v štátnych karanténnych zariadeniach (ŠKZ), päť v domácej izolácii. Vyzdravelo sedem ľudí. Ohniská nákazy zaznamenali len v meste Banská Bystrica a v troch okolitých obciach. V ďalších majú pozitívne osoby trvalé bydlisko, ale ohniská tam nevznikli, keďže sú izolované v ŠKZ. V súčasnosti nie je hospitalizovaný žiadny pacient.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku pribudli tri prípady nákazy COVID-19. Celkovo je aktívnych už len 322 ľudí

V Breznianskom okrese majú 21 prípadov, z toho desať v ŠKZ, v domácej izolácii sú štyria ľudia a vyzdravelo ich sedem. Ohniská nákazy sa vyskytli v meste Brezno a v štyroch obciach. V ďalších majú pozitívne osoby trvalé bydlisko, ale ohniská tam nevznikli, prípady boli, alebo sú izolované v ŠKZ. Hospitalizovaná bola jedna osoba, v súčasnosti nie je v nemocnici žiadna.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií