fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Česku pribudlo za pondelok 1 476 nových prípadov koronavírusu a 10 mŕtvych

Česko hlási k 22. septembru 522 mŕtvych, koronavírusom sa doteraz nakazilo 50 764 ľudí, vyliečených je 25 425 a aktuálne nakazených je 24 817.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nárast počtu nových prípadov v Česku podľa ministerstva súvisí s veľkým objemom testov, informuje Blesk.cz. Týka sa už ale väčšiny okresov, nejde o obmedzený počet jasne popísaných ohnísk nákazy, uviedol úrad.

Najvýraznejšie sa nákaza šíri v Prahe

Najvýraznejšie sa nákaza šíri v Prahe. V hlavnom meste hygienici za posledných sedem dní potvrdili cez 218 prípadov v prepočte na 100 000 obyvateľov, nasleduje Praha-východ sa približne 195 prípadmi a Uherskohradišťsko s približne 181 prípadmi. Na okres Praha-západ pripadá 176 prípadov, na Kroměřížsko 172 a na Liberecko 167 prípadov.

Na aktualizovanej mape regiónov v Česku podľa rizika nákazy koronavírusom je v oranžovom stupni pohotovosti 28 okresov. Praha zostala v treťom červenom stupni, ktorý značí narastajúci či pretrvávajúci komunitný prenos.Ostatné okresy sú zelené. Žiadny okres v Česku tak už nemá bielu farbu, ktorá znamená nulové alebo zanedbateľné riziko nákazy.

Rezignácia ministra zdravotníctva

V pondelok oznámil rezignáciu minister zdravotníctva Adam Vojtěch (za ANO). Vyhlásil, že odchodom chce vytvoriť priestor pre nové riešenie epidémie koronavírusu v čase, keď sa situácia v Česku výrazne zhoršila. Novým ministrom je Roman Prymula (za ANO), premiér Andrej Babiš (ANO) ho uvedie do úradu. Vláda v pondelok kvôli poslednému vývoju epidémie znovu aktivovala Ústredný krízový štáb.

Prečítajte si tiež:
Vláda vyhlásila pre nemocnice núdzový stav: zdravotníci nebudú môcť odmietnuť prísť do práce

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií