fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus v Číne ustupuje, Apple otvára všetky obchody

Kým sa pandémia naďalej šíri po svete, zdá sa, že koronavírus v Číne začína byť pod kontrolou. Počet nových infekcií klesá na jednociferné čísla.

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Apple v reakcii na zlepšujúcu sa situáciu znovu otvorila všetkých 42 maloobchodných predajní. 13. februára, na vrchole krízy, štát hlásil 15 000 nových prípadov denne. V tomto období koronavírus v Číne hlási prvé jednociferné nárasty, čo boli počty naposledy zaznamenané v polovici januára.

Dôvodov na optimizmus bolo viac. Mesto Wuhan, ako prvotný zdroj nákazy, nemalo po dlhom čase ani jediné ochorenie za 24 hodín.

Kým ostatné krajiny sa pokúšajú dostať hrozbu pod kontrolu, Čínska národná zdravotnícka komisia vyhlásila, že koronavírus v Číne je za svojím vrcholom. Pomohla najväčšia karanténa na svete, aká bola implementovaná práve v provincii Hubei. Krajina sa však stále stretáva s novými infekciami, keď sa ľudia vracajú do práce.

Korporácia Apple zavrela všetky svoje čínske pobočky na začiatku februára. Dnes je otvorených 38 zo 42 obchodov a posledné štyri sa otvoria dnes. Koronavírus v Číne a uzatvorenie fabrík a obchodov boli dôvody, prečo spoločnosť minulý mesiac varovala, že si zrejme nesplní svoje daňové povinnosti v požadovanom termíne. Vo svojom vyhlásení uvádza, že aplikuje najlepšie postupy, aby sa zabránilo šíreniu choroby:

„Jednou zo získaných skúseností je, že najúčinnejším spôsobom, ako minimalizovať riziko prenosu vírusu, je znížiť hustotu zaľudnenia a maximalizovať sociálnu vzdialenosť. Keďže miera nových infekcií v iných štátoch rastie, podnikáme ďalšie kroky na ochranu členov nášho tímu a zákazníkov.“

Kým v Číne Apple svoje obchody otvoril, v Taliansku je 17 predajní naďalej uzavretých. V súvisiacich správach spoločnosť uviedla, že plánuje dezinfikovať svoje produkty.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus v Bratislave: v MHD musíte mať ochranné rúško
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Apple.com Business Insider The Street

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií