fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Deň Ústavy SR treba brániť hodnoty a princípy, tvrdí minister Korčok

Práva, pravidlá a sloboda sú podľa Ivana Korčoka ohrozované ešte aj v 21. storočí u nás, v Európe a vo svete.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.9.2022 (Webnoviny.sk) – „Rešpektovanie medzinárodného práva, demokratických pravidiel, ľudských práv a slobôd, suverenity a teritoriálnej integrity sú nadčasovými predpokladmi rozvoja štátu a spoločnosti. Napriek tomu, ešte aj v 21. storočí, sú ohrozované doma, v Európe a vo svete. Ich obrana a presadzovanie preto zostávajú prioritou slovenskej diplomacie,“ tvrdí minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZV) Ivan Korčok (nom. SaS) pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR.

Ako v tlačovej správe informoval komunikačný odbor MZV, slovenská diplomatická služba tieto ústavne zakotvené záujmy, hodnoty a princípy v zahraničí presadzuje už tri desaťročia.

V napĺňaní svojho poslania sa opiera o pravidlá medzinárodného práva a členstvo v širokej sieti medzinárodných organizácií, osobitne v EÚ a NATO.

Viac k témam: Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – V Deň Ústavy SR treba brániť hodnoty a princípy, tvrdí minister Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií