fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V drafte NHL sa po dlhých rokoch nemusí v prvom kole objaviť ani jeden ruský hráč, kluby zvažujú riziká

Vedenie NHL by v súčasnosti neprekvapilo, ak by mladým hráčom zabránili v ceste do USA a Kanady ruské úrady.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.7.2022 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s tohtotýždňovým draftom nováčikov do zámorskej hokejovej NHL kluby profiligy zvažujú riziká výberu hráčov narodených v Rusku, keďže je otázna ich budúca dostupnosť pôsobenia v Severnej Amerike.

Ani jeden z tímov sa síce na danú tému priamo nevyjadril, no podľa agentúry AP hrozí, že premiérovo od roku 2005 v prvom kole nepadne meno ani jedného ruského hokejistu.

Riziko je omnoho vyššie

“Neviem, či niekto pozná odpoveď na túto otázku. Aktuálne nie je nič isté, riziko je omnoho vyššie ako v predchádzajúcich rokoch,” prezradil generálny manažér tímu Seattle Kraken Ron Francis.

Kým v minulosti vždy existovalo riziko, že mladíci z Ruska si pred zámorskou cestou rozvoja vyberú pôsobenie vo vlasti, teraz sú obavy omnoho vyššie pre vojenský konflikt, ktorý v závere februára na území Ukrajiny rozpútali Rusi s podporou Bielorusov.

Vedenie NHL by v súčasnosti neprekvapilo, ak by mladým hráčom zabránili v ceste do USA a Kanady ruské úrady.

Podľa manažéra Montrealu Canadiens Kenta Hughesa je na každom tíme, aby zvážil všetky pre a proti. “Vojna spôsobila neistotu a zvýšila zložitosť. Každý klub si musí vyhodnotiť túto neistotu a prípadný potenciál daného hráča z Ruska,” myslí si.

Prečítajte si tiež:
Nemec takýto výsledok nečakal. V NHL si chce zahrať už v ďalšej sezóne a hlavný skaut „diablov“ nešetril chválou (video)

Fedotov môže ísť za polárny kruh

Situáciu ešte viac skomplikoval incident okolo brankára Ivana Fedotova, ktorý vo februári reprezentáciu Ruska dotiahol k olympijskému striebru a neskôr sa podieľal na zisku Gagarinovho pohára pre CSKA Moskva.

Podpísal totiž zmluvu s Philadelphiou Flyers, čo sa pravdepodobne nepáčilo ruským orgánom a tie ho obvinili z úmyselného vyhýbania sa vojenskej službe.

Po jednom z tréningov v Petrohrade ho eskortovali na vojenskú správu a teraz mu hrozí služba vlasti za polárnym kruhom.

V tohtoročnom drafte by sa za “normálnych” okolností mohlo objaviť v 1. kole niekoľko ruských hráčov, ide o obrancu Pavla Minťukova či krídelníkov Danilu Jurova a Ivana Mirošničenka.

Urobili simulovaný draft

Steve Yzerman ako generálny manažér klubu Detroit Red Wings uviedol, že ruské talenty v jeho organizácii vyhodnocujú ako zvyčajne. “Náš zoznam pripravujeme úplne rovnako ako doteraz. Chceme získať čo najviac dobrých talentov a mladých mužov,” ozrejmil.

Podľa šéfa skautingu NHL Dana Marra vo výbere nováčikov padnú aj ruské mená, otázne však podľa neho je, ako dlho budú čakať.

Prečítajte si tiež:
Slafkovský ako dvojka pôjde k Devils a Nemec ku Kraken, hovoria zámorskí experti pred draftom do NHL

“Nedokážem predpovedať, ako jednotlivé kluby uvažujú,” poznamenal. Prezradil tiež, že v CSS spravili simulovaný draft a meno ruského hráča v 1. kole nepadlo.

Viac k témam: Draft NHL, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – V drafte NHL sa po dlhých rokoch nemusí v prvom kole objaviť ani jeden ruský hráč, kluby zvažujú riziká © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií