fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V elektrárni Vojany vypukol požiar, plamene sa rozhoreli na skládke tuhého paliva

Ako uviedla hovorkyňa elektrární, krátko po 14-tej hodine bol oheň uhasený, v súčasnosti hasiči pokračujú v polievaní vodou postihnutej časti skládky paliva a v jej monitorovaní

Máte tip? napíšte nám mailom

4.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hasičom sa podarilo uhasiť požiar, ktorý v nedeľu vypukol v areáli tepelnej elektrárne Vojany v okrese Michalovce. Informovala o tom hovorkyňa Slovenských elektrární Oľga Baková.

„V nedeľu krátko popoludní z neznámych príčin došlo k vznieteniu paliva na skládke tuhého druhotného paliva (TDP) v areáli elektrárne Vojany. Okamžite zvolaná havarijná komisia prijala opatrenia na zlikvidovanie požiaru,” povedal Baková.

V tejto súvislosti bol podľa nej nasadený hasičský zbor elektrárne Vojany a povolané boli aj okresné hasičské zbory. „Krátko po 14-tej hodine bol oheň uhasený, v súčasnosti hasiči pokračujú v polievaní vodou postihnutej časti skládky paliva a v jej monitorovaní,” dodala Baková.

Viac k témam: Elektráreň Vojany, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – V elektrárni Vojany vypukol požiar, plamene sa rozhoreli na skládke tuhého paliva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií