fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze vraždy Kuciaka je vytýčených 16 pojednávaní až do januára, vypočuť chcú opäť aj exsiskára Tótha

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – V kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorá je spojená aj s prípadom prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho, má momentálne Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) vytýčených 16 termínov hlavných pojednávaní.

Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, najbližšie sa má uskutočniť 19. septembra. Pojednávania sú tiež vytýčené na október, november a december a tiež na január 2023.

Spomedzi naplánovaného dokazovania súd zamýšľa napríklad vypočuť bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby Petra Tótha, ktorý vypovedal aj v pôvodnom procese týkajúcom sa Kuciaka v roku 2020.

Súd ich oslobodil predčasne

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Prečítajte si tiež:
Spotrebitelia rozhodli, ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota

Obžaloba v prípade prípravy vrážd

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto veci čelia obžalobe okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D. Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie. Termín v jeho trestnej veci však zatiaľ nebol vytýčený.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Vražda Jána Kuciaka, Vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze vraždy Kuciaka je vytýčených 16 pojednávaní až do januára, vypočuť chcú opäť aj exsiskára Tótha © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií