fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda odvolala tajomníkov z ministerstiev školstva aj spravodlivosti, na agrorezort zas dosadila Haščáka

Vláda v stredu odvolala viacerých tajomníkov.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda v stredu odvolala viacerých tajomníkov. Na základe návrhu, ktorý na rokovanie vlády predložil predseda vlády SR Eduard Heger, ktorý je poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ),tak Svetlana Síthová, Ľudovít Paulis a Ivan Husár končia vo funkcii štátnych tajomníkov MŠVVaŠ.

Odvolali aj Dostála a Krpelana

Ministri na rokovaní vlády taktiež schválili návrh na odvolanie Ondreja Dostála (klub SaS) z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky (MS SR) a aj odvolanie Romana Krpelana z funkcie generálneho tajomníka služobného úradu MS SR a na jeho miesto vymenovali Dominika Okenicu. Podľa Dostála nový minister spravodlivosti Viliam Karas zatiaľ nezverejnil mená nových štátnych tajomníkov.

Nový štátny tajomník agrorezortu

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR bude mať druhého štátneho tajomníka. Návrh, ktorý ministri odsúhlasili, na rokovanie vlády SR predložil minister Samuel Vlčan. Na tejto pozícii bude od štvrtka 22. septembra pôsobiť Henrich Haščák, absolvent Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Venoval sa advokácii, neskôr zastával rôzne riadiace funkcie. Naposledy pôsobil na pozícii špecialistu v štátnom podniku Vodohospodárska výstavba. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Prečítajte si tiež:
Tragická dopravná nehoda v Poprade si vyžiadala život muža, nemal na sebe reflexné prvky

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Štátny tajomník
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda odvolala tajomníkov z ministerstiev školstva aj spravodlivosti, na agrorezort zas dosadila Haščáka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií