fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktuálne: Vládny špeciál doviezol stotisíc respirátorov

Premiér Slovenskej republiky Igor Matovič dnes potvrdil, že na Slovensko priviezli stotisíc respirátorov FFP3.

Máte tip? napíšte nám mailom

Igor Matovič sa aj dnes prihovoril verejnosti, aby aktualizoval situáciu ohľadom nového koronavírusu. Potvrdil, že dnes pribudlo 12 nových prípadov. Slovensko má teda 4200 negatívnych vzoriek a 216 pozitívnych prípadov.

Na Slovensko doviezli stotisíc respirátorov

„Do včerajšej polnoci bolo 304 negatívnych vzoriek a 12 nových pozitívnych vzoriek,“ uviedol premiér Igor Matovič.

Igor Matovič zároveň potvrdil, že vláda zabezpečila pre zdravotníkov v prvej línii respirátory FFP3. „Nadránom sme naložili do vládneho špeciálu kľúčovú ochrannú pomôcku pre zdravotné sestry a lekárov, ktorí robia v prvej línii,“ ohlásil Igor Matovič prísun respirátorov FFP3 pre zdravotníkov.

Slovensko dnes obdržalo 100 000 FFP3 respirátorov. Vládny špeciál ich doviezol z Turecka. Ochranná pomôcka je určená pre zdravotné sestry a lekárov, ktorí sú v prvej línii v boji proti novému koronavírusu.

Nedostatok rúšok na Slovensku

Aktuálna situácia je na Slovensku viac než nepriaznivá. Vláda apeluje na obyvateľov, aby nosili rúška. A keďže sa nedajú zohnať, Slováci si ich vo veľkom šijú sami doma. A to nielen pre seba, ale aj pre svoju rodinu priateľov, alebo aj neznámych ľudí, ktorým chcú nezištne pomôcť. Rúška sa šijú aj vo viacerých väzniciach, no do šitia sa pustili aj viacerí aktivisti. Kým niektorí sa snažia svojimi rukami a schopnosťami pomôcť, nájdu sa aj takí, ktorí majú potrebu na nešťastí zarobiť.

Prečítajte si tiež:
Premiér: Všetci sme na jednej lodi, verím, že to zvládneme

Aj napriek tomu, že v porovnaní s Českou republikou máme oveľa menej potvrdených prípadov na koronavírus, odborníci varujú, že o niekoľko týždňov by mala byť situácia oveľa horšia. Problémom nie je len nedostatok rúšok, ale predovšetkým testov. Igor Matovič počas uplynulej tlačovej konferencie avizoval, že urobí všetko pre to, aby sa denne testovali tritisíc ľudí.

Aj v týchto dňoch sa vracajú zahraniční Slováci domov. Všetci musia podstúpiť domácu karanténu. Ak niekto nechce byť v izolácii doma, môže využiť tri účelové zariadenia ministerstva vnútra v Gabčíkove, na Donovaloch a v Liptovskom Jáne. Novinkou v boji proti šíreniu koronavírusu sú povinné ochranné rúška, ktoré musí každý Slovák nosiť kdekoľvek sa rozhodne ísť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií