fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Vysokých Tatrách nasnežilo, záchranári tam vyhlásili prvý stupeň výstrahy a varujú pred lavínami

Horskí záchranári zároveň pripomínajú, že zo Severnej steny Malého Kežmarského štítu po kamennej lavíne naďalej padajú uvoľnené skaly.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.7.2022 (Webnoviny.sk) – Vo Vysokých Tatrách platí prvý stupeň výstrahy pred snehom a ľadom. Ako ďalej upozorňuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, v najvyšších polohách Tatier sneží. Studený charakter počasia má v horstvách Slovenska podľa nej pretrvávať až do stredy.

Horskí záchranári zároveň pripomínajú, že zo Severnej steny Malého Kežmarského štítu po kamennej lavíne naďalej padajú uvoľnené skaly. V tejto oblasti preto neodporúčajú žiadne aktivity.

V polohách nad 2 000 metrov nad morom sa tiež miestami vyskytujú snehové polia, na ktorých hrozí riziko pošmyknutia. HZS preto odporúča turistické mačky a paličky.

Viac k témam: Lavína, Počasie, Sneh, Výstraha
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Vysokých Tatrách nasnežilo, záchranári tam vyhlásili prvý stupeň výstrahy a varujú pred lavínami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií