fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením všetkých území a platením reparácií za spôsobené škody, hovorí Podoľak

Podľa Mychajla Podoľaka predstavitelia Ruskej federácie nerozumejú situácii a verejnosti opakujú čudnú mantru.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.9.2022 (Webnoviny.sk) – Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak vyhlásil, že ukončenie vojny určí Kyjev, keď dokončí „oslobodenie svojich území” a požiada Rusko o platenie reparácií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na mikroblogovacej sieti Twitter Podoľak napísal: „Predstavitelia Ruskej federácie opakujú čudnú mantru:´Špeciálna operácia sa ukončí načas´, ´Západ spomaľuje jej ukončenie´. Vyzerá to tak, že nič nechápu. O ukončení vojny rozhodne Ukrajina oslobodením svojich území.” Informuje o tom web The Guardian.

Ruský prezident Vladimir Putin tento týždeň predĺžil svoju „špeciálnu vojenskú operáciu” a údajne prikázal armáde obsadiť Doneckú oblasť do 15. septembra. Pôvodne Moskva plánovala oblasť obsadiť do 31. augusta.

Viac k témam: Oslobodenie, Reparácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením všetkých území a platením reparácií za spôsobené škody, hovorí Podoľak © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií