Zábava – Klocher.sk https://klocher.sk Magazín, ktorý tvoríme spolu Wed, 15 Jan 2020 09:27:04 +0000 sk-SK hourly 1 https://klocher.sk/wp-content/uploads/2018/06/cropped-Klocher1-01-32x32.jpg Zábava – Klocher.sk https://klocher.sk 32 32 6 dôvodov, prečo je trnavčina najhorším nárečím https://klocher.sk/6-dovodov-preco-je-trnafcina-najhorsim-narecim/ Wed, 15 Jan 2020 09:27:04 +0000 https://klocher.sk/?p=99391

Aký kraj, taký mrav! To je už všeobecne platné pravidlo, ktoré funguje desiatok generácií. Avšak iný kraj rozpoznáme aj podľa iných znakov, ako je práve správanie. Tým najtypickejším je dialekt. Náš ľubozvučný jazyk sa pretavil do rôznych podôb, ktoré v konečnom výsledku znejú inak ako súrodo. My sme sa dnes rozhodli povenovať jednému zo špecifických […]

Príspevok 6 dôvodov, prečo je trnavčina najhorším nárečím zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>

Aký kraj, taký mrav! To je už všeobecne platné pravidlo, ktoré funguje desiatok generácií. Avšak iný kraj rozpoznáme aj podľa iných znakov, ako je práve správanie. Tým najtypickejším je dialekt. Náš ľubozvučný jazyk sa pretavil do rôznych podôb, ktoré v konečnom výsledku znejú inak ako súrodo. My sme sa dnes rozhodli povenovať jednému zo špecifických dialektov, ktorý “reže” uši nejednému Netrnavčanovi. Áno, uhádli ste. Trnavčina. Prečo ju všetci tak kritizujú? Možno pre toto: 

1. Tvrdé „ne”

Začneme hneď prvým negatívom, pretože sa týka negácie. Akonáhle má slovo predponu „ne”, ktorá by sa spravidla mala vyslovovať mäkko, správny Trnafčan ju zadelí tak tvrdo, že skupinový facepalm Stredoslovákov je zaručený.

2. Ženám uberá na nehe

Drahé Trnafčanky, či už sa vám to páči, alebo nie, mrzí nás to. Ak rozprávate svojim rodným dialektom, pôsobíte dojmom 50-ročných prefajčených šenkáriek, ktoré čapujú chlapom už šiestu rundu. A ak o tomto pochybujete, pretože vám to doteraz nikto zo známych nepovedal, je to len preto, že sa vás boja. Ešte by ste ich do rici poslali.

Zdroj: trnava24.sk

3. Niektoré slová sú také sprznené, že im Slovák nerozumie

Viete, čo je to drigovica? Nie, nie je to žiadna pálenka. Je to je jednoducho mikina. Áno, naozaj.

4. Každý sedlák vo filme hovorí po trnavsky

No dobre, uznávame, toto je asi trošku nefér! Ale aspoň vidíte, že to, čo v nás trnavský prízvuk evokuje je všeobecne zaužívané nepísané pravidlo. Až také, že sa to rozhodli použiť všetci scenáristi pri sedliackych postavách z dediny. Že nie? Tak si spomeňte už len na seriál Horná Dolná.

6 dôvodov, prečo je trnavčina najhorším nárečím
Zdroj: markiza.sk

5. Oné

To je jasné. Všetko, čo Trnavčan nevie pomenovať alebo na čo si nevie dostatočne rýchlo spomenúť je jednoducho oné. Oné hento, oné tamto, oné… Avšak pozor. Je to zároveň ich tajná zbraň, pretože Trnavčania medzi sebou dokážu identifikovať, čo také oné či také oné presne je. To nám, bežným ľuďom,  nebolo dané.

6. No

Len máločo môže mať toľko významov, ako toto obyčajné, dvojhláskové slovo. Že nie? Aha:

No. – Áno.
No? – Prosím? 
Noooooo… – Počkaj, rozmýšľam.
Nono! – Nesmieš! 
Noooo! – Rýchlo! 
Nooo! (so stúpavou melódiou) – Dobrý nápad!

Ak máte v blizkej dobe namierené do Trnavy, držíme palce. 🙂

Prečítajte si tiež:

Čierna história Slovenska: Toto sú brutálne vraždy, ktoré otriasli v roku 2019 krajinou

Príspevok 6 dôvodov, prečo je trnavčina najhorším nárečím zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
hashtag-trnava-9 Zdroj: trnava24.sk f6e4928e-b32d-421f-9fa4-14e60eb80c9a Zdroj: markiza.sk
Plačková sa znova chvastá: Čo na to mladí Slováci? https://klocher.sk/plackova-ukazuje-svoj-predrazeny-satnik/ Tue, 14 Jan 2020 14:39:56 +0000 https://klocher.sk/?p=99291 Plačková sa znova chvastá: Čo na to mladí Slováci?

Nedávno Zuzana Plačková šokovala svojim vyjadrením na adresu Slovákov, ktorí posielajú finančnú pomoc Austrálii. Dnes na svojom instagramovom účte úraduje s insta story, v ktorej sa prehrabáva vo svojich prehnane drahých veciach, samozrejme, úplnou “náhodou”.  Zuzana nás nikdy neprestane baviť Kontroverzná osoba tejto instagramovej celebrity leží mnohým ľuďom v žalúdku, no musíme si priznať, že […]

Príspevok Plačková sa znova chvastá: Čo na to mladí Slováci? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Plačková sa znova chvastá: Čo na to mladí Slováci?

Nedávno Zuzana Plačková šokovala svojim vyjadrením na adresu Slovákov, ktorí posielajú finančnú pomoc Austrálii. Dnes na svojom instagramovom účte úraduje s insta story, v ktorej sa prehrabáva vo svojich prehnane drahých veciach, samozrejme, úplnou “náhodou”. 

Zuzana nás nikdy neprestane baviť

Kontroverzná osoba tejto instagramovej celebrity leží mnohým ľuďom v žalúdku, no musíme si priznať, že možno i to je dôvod, pre ktorý si na jej profil kliknú. Nech už to je akokoľvek, Zuzanin podrezaný jazyk a napichané pery na Slovákov fungujú. 

https://www.instagram.com/p/B7TDNS7HDIS/

Čo si jej story myslia mladí Slováci?

„Ona je trápna. Strašne trápna. Ale či si na jej insta kliknem? Jasné, aspoň sa mám s kamoškami na čom smiať.” píše Tereza K.

„No, aby sa nepos*ala z tých vecí. Maximálne sa pretŕča, lezie mi to na nervy, neznášam taký typ žien. A nie, nesledujem ju často, ale občas na niečo kliknem a mám dosť na celý mesiac.” píše Dominika B.

„Ja mám Zuzku rada, je to síce tlčhuba, ale má srdce na správnom mieste. Mám pocit, že jej veľa ľudí závidí a to platí aj o tých veciach. Keď na ne má, prečo by ich neukázala? Keby som také mala, aj ja by som sa nimi pochválila.” píše Katarína Z.

„Všetci na ňu nakladajú, ale zároveň ju všetci sledujú. O čom to teda potom je?Závidia jej. A čo sa týka tých vecí, nech si každý robí čo chce.” píše Monika B.

„Tuším ste to raz aj mali vo svojom článku a stotožňujem sa s tým – Plačková je jednoducho merítkom toho, ako nízko sme ako národ klesli. Kde sme, keď takúto osobu nazývame celebritou? A jej handry ma vôbec nezaujímajú, ja mám na sebe gate za 7 eur a neriešim.” píše Michal K.

„Podľa mňa sa predvádza a dosť. Je strašne smutné, že kopec mojich známych si myslí, že sa dostane do výslnia a obľuby iných ľudí práve tým, že ju budú napodobňovať. Dávajú si zvýrazniť pery, nalepia si obočie, urobiť silikóny, nakúpia si drahé oblečenie, na ktoré nemajú. Smutné.” píše Anna K.

Prečítajte si tiež:

Zuzana Plačková: „Slováci, posielate peniaze Austrálii ako skur*ené ovce!”

Príspevok Plačková sa znova chvastá: Čo na to mladí Slováci? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
PODCAST: Tibor Bokor opisuje bežný deň patológa https://klocher.sk/podcast-patolog/ Sun, 12 Jan 2020 17:00:42 +0000 https://klocher.sk/?p=98075

Prečo by si niekto vybral ako zameranie svojej práce práve patológiu či súdne lekárstvo? Na to nám vie odpovedať Tibor Bokor, ktorý dnes pracuje už ako všeobecný lekár, no za sebou má obe tieto profesie.  Aký je rozdiel medzi patológiou a súdnym lekárstvom? Napriek tomu, že si väčšina z nás predstaví pod slovom patológia prechádzku […]

Príspevok PODCAST: Tibor Bokor opisuje bežný deň patológa zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>

Prečo by si niekto vybral ako zameranie svojej práce práve patológiu či súdne lekárstvo? Na to nám vie odpovedať Tibor Bokor, ktorý dnes pracuje už ako všeobecný lekár, no za sebou má obe tieto profesie. 

Aký je rozdiel medzi patológiou a súdnym lekárstvom?

Napriek tomu, že si väčšina z nás predstaví pod slovom patológia prechádzku po miestnosti medzi mŕtvymi telami, nie je tomu celkom tak. Práca patológa spočíva väčšinou v pozeraní do mikroskopu. Profesia, ktorá sa skôr približuje k predstave, ktorá nejednému z nás naháňa hrôzu, je súdne lekárstvo. O tom však viac porozpráva v našom podcaste Tibor Bokor.

V podcaste sa dozviete:

  • čo je to patológia
  • aký je rozdiel medzi patológiou a súdnym lekárstvom
  • ako vyzerá bežný deň patológa
  • ako vyzerá bežný deň súdneho lekára
  • čo je na práci súdneho lekára najťažšie
  • ako sa obrniť voči veciam, ktoré súdny lekár vidí
  • či už ležalo pri Tiborovi telo niekoho, kto mu bol blízky
  • či bol privolaný k známym prípadom mafiánskych prestreliek

Tibor Bokor u nás jeden čas písal i blog

Ako asi vyzerá obyčajný deň patológa? Zdá sa, že Tibor má v sebe okrem medicínskeho ducha aj ducha spisovateľského, čo nám len a len vyhovuje. Rozhodol sa autenticky opísať svoj bežný pracovný deň, ktorý zažíval ako patológ. Opisoval, i ako bol privolaný k samovražde vo väznici v Leopoldove alebo k “bežným úmrtiam”.

PODCAST: Tibor Bokor opisuje bežný deň patológa
Zdroj: pexels.com

Na prvý pohľad má ryhu po škrtidle na krku pomerne širokú, možno 3 až 4 centimetre a nepravidelne vyznačenú. Smerom dozadu a nahor sa na oboch stranách stráca. Na posteli visí košeľa zmotaná do pásu, ktorý v oblúku padá nadol. Do neho si zrejme vložil hlavu a zaťažením váhou vlastného tela došlo k uplatneniu mechanizmov vedúcich k smrti. Ryha na krku zodpovedá svojím priebehom a tvarom škrtidlu. Navyše sú prítomné listy na rozlúčku a v cele bol umiestnený sám. Celá vec teda vyzerá ako samovražda, ale podľa zákona a, samozrejme, aj vzhľadom na situáciu, nariaďujem vykonanie pitvy. Lúčim sa na mieste a v sprievode môjho doterajšieho sprievodcu odchádzam niekde do kancelárie v útrobách hradného múru, kde sa nakoniec dostaví aj technik s vyšetrovateľom.

Prečítajte si tiež:

PODCAST: Andrej Pastorek sprevádza ľudí Černobyľom: „Žije tam 700 ľudí, v elektrárni momentálne pracuje až 2000.”

Príspevok PODCAST: Tibor Bokor opisuje bežný deň patológa zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
silhouette-of-a-man-in-window-143580 Zdroj: pexels.com
VIDEO: Do kín prichádza film o Attilovi. Na toto sa môžete tešiť! https://klocher.sk/attila-vegh-film/ Thu, 09 Jan 2020 16:00:42 +0000 https://klocher.sk/?p=98399 film attila vegh

Do kín prichádza film o Attilovi Véghovi. Môžeme sa naň tešiť už 30. januára 2020. Dokumentárny film Atilla mapuje tŕnistú cestu jedného z najúspešnejších slovenských športovcov súčasnosti. Attilu Végha, bojovníka MMA (Mixed Martial Arts), predstaví aj v polohách, v ktorých ho jeho početná fanúšikovská základňa nemusí poznať. Ukáže ho nielen ako športovca, ale aj ako manžela, syna […]

Príspevok VIDEO: Do kín prichádza film o Attilovi. Na toto sa môžete tešiť! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
film attila vegh

Do kín prichádza film o Attilovi Véghovi. Môžeme sa naň tešiť už 30. januára 2020. Dokumentárny film Atilla mapuje tŕnistú cestu jedného z najúspešnejších slovenských športovcov súčasnosti. Attilu Végha, bojovníka MMA (Mixed Martial Arts), predstaví aj v polohách, v ktorých ho jeho početná fanúšikovská základňa nemusí poznať. Ukáže ho nielen ako športovca, ale aj ako manžela, syna a otca, ktorým sa stal začiatkom tohto roka.

Dostal sa do USA

Dokumentárny film mapuje Attilov príbeh už od raného detstva. Vďaka výpovediam rodiny, blízkych, priateľov, kolegov, športovcov, umelcov, súperov, ale aj vďaka doteraz nezverejneným archívnym záberom môžu diváci nahliadnuť do jeho súkromia a sledovať kroky, ktoré viedli k úspechu v ringu, aj napriek tomu, že naň nemal mnoho predpokladov. Príbeh svetového šampióna mapuje cestu skromného chlapca z Gabčíkova až na samotný trón MMA v USA.

film attila vegh
Fotky z natáčania filmu.

Pracoval na poli

Film Attila Végh odhaľuje výhry i prehry a nerozpráva len príbeh svetového šampióna Attilu Végha, ale taktiež Attilu Végha, ktorý pracoval päť rokov v Rakúsku na poli, než sa stal vzorom pre súčasnú generáciu. V neposlednom rade ukáže dokument prípravu a zákulisie zápasu storočia proti Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi, do ktorého Attila vstupoval ako outsider, no v ktorom si vybojoval fenomenálne víťazstvo. „Tento film nebude len o ťažkej ceste späť na vrchol, o veľkom víťazstve v zápase storočia. Bude taktiež o človeku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, bude o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť. Film bude o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal,“ hovorí producent a režisér Petr Větrovský.

film attila vegh
Fotka z natáčania filmu

Tento film nebude len o ťažkej ceste späť na vrchol, o veľkom víťazstve v zápase storočia. Bude taktiež o človeku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, bude o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť. Film bude o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal.

Toho fascinovala Attilova ľudskosť, ale postupne si ho získalo aj neskutočné odhodlanie, ktorého sa stal svedkom v priebehu nakrúcania. Aj preto s uznaním hovorí: „Toto nie je len veľký príbeh veľkého šampióna, toto je veľký príbeh veľkého človeka.“

Dokumentárny film Attila Végh prinesie 30. januára 2020 do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

film attila vegh
Fotografia z natáčania

Prečítajte si tiež:

Attila Végh sa stal otcom! Manželka Natália mu porodila syna

Zdroj: TS

Príspevok VIDEO: Do kín prichádza film o Attilovi. Na toto sa môžete tešiť! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
VIDEO: Do kín prichádza film o Attilovi. Kedy bude mať premiéru? Do kín prichádza film Attila Végh už 30. januára 202. Dokumentárny film Atilla, mapujúci tŕnistú cestu cestu jedného z najúspešnejších. 5 najdrahších filmov v histórií,Attila Végh,európske filmy,slovenské filmy,film attila végh Snímka obrazovky 2020-01-09 o 12.08.28 Snímka obrazovky 2020-01-09 o 12.08.04 Snímka obrazovky 2020-01-09 o 12.08.12
Predstavzatia, ktoré si všetci berieme do nového roka, no nefungujú https://klocher.sk/predstavzatia-ktore-si-vsetci-berieme-do-noveho-roka-no-nefunguju/ Sun, 29 Dec 2019 11:00:59 +0000 https://klocher.sk/?p=97562 Predstavzatia, ktoré si všetci berieme do nového roka, no nikdy ich nesplníme

Ani sme sa nenazdali a už sú sviatky za nami. Pomaly sa všetci pripravujeme na bujaré oslavy príchodu nového roka a hľadáme sebareflexiu. Pýtame sa sami seba, čo by sme v roku 2020 vedeli urobiť lepšie, čo by sme vedeli zmeniť. Ach, také typické! Koľko rokov sme na svete, toľko rokov sme v tomto období […]

Príspevok Predstavzatia, ktoré si všetci berieme do nového roka, no nefungujú zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Predstavzatia, ktoré si všetci berieme do nového roka, no nikdy ich nesplníme

Ani sme sa nenazdali a už sú sviatky za nami. Pomaly sa všetci pripravujeme na bujaré oslavy príchodu nového roka a hľadáme sebareflexiu. Pýtame sa sami seba, čo by sme v roku 2020 vedeli urobiť lepšie, čo by sme vedeli zmeniť. Ach, také typické! Koľko rokov sme na svete, toľko rokov sme v tomto období vždy rozmýšľali rovnako, no ešte stále sme celkom nepochopili, že predsavzatia nefungujú. Toto sú najtypickejšie z nich:

Schudnem

Že nie je každý so svojou váhou spokojný, to nie je žiadne tajomstvo. Vlastne je menej tých, ktorí sú so svojou postavou spokojní, ako tých, ktorí nie. Spoľahnúť sa však na čaro prechodu do nového roka je naozaj naivné, ak by ste chceli, urobili by ste so sebou niečo už dávno.

Zdroj: pexels.com

Nebudem piť

Háááá-hááá-háááá! Áno, áno, určite. Budeme hádať, povedali ste si to hneď po silvestrovskej oslave, keď vám žena podávala s uľútosteným a nahnevaným výrazom v jednom veľmi silný, slepačí vývar. Nie, ani protialkoholické predstavzatia nikdy nefungovali, verte nám.

Budem zdravšie jesť

No jasné a najlepšie by bolo, ak by ste sa hneď stali vegánom. Pozrite, koľko vám to vydržalo minulý rok? Povedzme si narovinu, zelenina je dnes drahá, príprava zdravého jedla náročná a zdĺhavá a komu by sa chcelo stále umývať tie dózy v práci? Voľba je jasná, na zdravé jedlo jednoducho nemáte čas.

Predstavzatia, ktoré si všetci berieme do nového roka, no nikdy ich nesplníme
Zdroj: pexels.com

Budem cvičiť

Hej, hej, to sme už tiež počuli. Niekedy to bolo o tom, že cvičenie je dnes drahé. Potom ste dostali kartu MultiSport, tak ste museli vymyslieť niečo originálnejšie. Ahá, počkať, už to máme, jasné. Nemáte čas. Tak ako rok predtým. A ten rok predtým, ako bol rok predtým. A ešte predtým. Nevadí, snáď v roku 2021.

Nebudem fajčiť

Zase sa ideme zbaviť ďalšej závislosti len kvôli novému číslu v dátume? Ale prosím vás. Nie, že by sme boli skeptickí, to nie, my vám naozaj držíme palce. No štatistiky nepustia.

Predstavzatia, ktoré si všetci berieme do nového roka, no nikdy ich nesplníme
Zdroj: pexels.com

Aké predstavzatia si beriete do nového roka vy? 🙂

Príspevok Predstavzatia, ktoré si všetci berieme do nového roka, no nefungujú zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
beautiful-blond-hair-blur-daylight-1576848 Zdroj: pexels.com adult-cutting-daylight-facial-expression-1153369 Zdroj: pexels.com person-smoking-cigarette-2827798 Zdroj: pexels.com
FOTKY: Ako vyzerajú Griswoldovci po 30-tich rokoch? https://klocher.sk/fotky-ako-vyzeraju-herci-z-vianocnych-prazdnin/ Sun, 29 Dec 2019 08:00:04 +0000 https://klocher.sk/?p=97507

K vianočným sviatkom patria aj neodškriepiteľné filmy, ktoré sa s týmto obdobím priam snúbia. Medzi ne patrí nesmrteľný Sám doma, Popoluška, Pelíšky alebo Vianočné prázdniny. Vedeli ste, že táto komédia bola natočená presne pred 30-timi rokmi? Zub času je neúprosný a podpísal sa aj na hercoch, ktorí si zahrali v tejto vianočnej groteske. Chevy Chase […]

Príspevok FOTKY: Ako vyzerajú Griswoldovci po 30-tich rokoch? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>

K vianočným sviatkom patria aj neodškriepiteľné filmy, ktoré sa s týmto obdobím priam snúbia. Medzi ne patrí nesmrteľný Sám doma, Popoluška, Pelíšky alebo Vianočné prázdniny. Vedeli ste, že táto komédia bola natočená presne pred 30-timi rokmi? Zub času je neúprosný a podpísal sa aj na hercoch, ktorí si zahrali v tejto vianočnej groteske.

Chevy Chase ako Clark Griswold

Zdroj: brightside.me

Beverly D’Angelo ako Ellen Griswold

FOTKY: Ako vyzerajú herci z Vianočných prázdnin u Griswoldovcov po 30 rokoch?

Johnny Galecki ako Russ Griswold

FOTKY: Ako vyzerajú herci z Vianočných prázdnin u Griswoldovcov po 30 rokoch?

Juliette Lewis ako Audrey Griswold

Diane Ladd ako Nora, Clarkova matka

Randy Quaid ako Eddie, Ellenov bratranec

FOTKY: Ako vyzerajú herci z Vianočných prázdnin u Griswoldovcov po 30 rokoch?

Miriam Flynn aka Catherine, Eddieho žena

Ellen Latzen ako Ruby Sue, Eddieho a Catherinina dcéra

Nicholas Guest ako Todd Chester, Griswoldových sused

Julia Louis-Dreyfus ako Margo Chester, Toddova žena

Nicolette Scorsese ako Mary, predavačka spodného prádla

Zdroj: brightside.me

Príspevok FOTKY: Ako vyzerajú Griswoldovci po 30-tich rokoch? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
15184883-21154210-7ba51fba394d9250739c9d429278524e63a56db3-1577011125-1200-1-1577011125-728-da5f96989c-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184889-19871110-71a416032c103cfe6b25e138d2d9f88269d93434-1500-1-1576819545-728-e9dd733911-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184888-21154360-d2eefcab9e4d575248c98e1b52bc2d790ace6dba-1577011263-1200-1-1577011263-728-1ce3c399bb-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184882-19872060-9f201df32004d9d514807416e7f6d3f5bab1b5fe-1500-1-1576819719-728-52652c8f97-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184886-19878360-c02b99a6e4f066e7300a134718750675e1a71b65-1500-1-1576821729-728-53e939e11a-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184885-19890860-8bb606dc5629d1e1be55b0c96519893493dbcb66-1500-1-1576822652-728-56547b84cd-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184884-19893310-957f747c606dc91da47450d68873a7ebc6debc72-1500-1-1576822798-728-7be1a1f929-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184898-19893810-367df8fd9d8e59a77a5a22ec639ed8dbd0df220d-1500-1-1576822987-728-c2d78a8863-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184891-19894010-296b020a92f0f600dabe5d355a79a2b6778402d9-1500-1-1576823089-728-934300d9b7-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184887-19894460-53fb96261caf92a01e747a43a3de46639a338b08-1500-1-1576823197-728-2c6cae1bf9-1577176540 Zdroj: brightside.me 15184892-19896760-3efdea9f6224b675161ee3dcc3ebc6dc8caa26c0-1500-1-1576823331-728-e28798bcfa-1577176540 Zdroj: brightside.me
6 vecí, ktoré budú poznať len ľudia narodení pred rokom 2000 https://klocher.sk/6-veci-ktore-budu-poznat-len-ludia-narodeni-pred-rokom-2000/ Sat, 28 Dec 2019 14:00:34 +0000 https://klocher.sk/?p=96676

Že majú ľudia narodení pred rokom 2000 zopár superschopností, to nie je žiadnym tajomstvom. Pre toto obdobie bolo však príznačných aj zopár zaujímavých vecičiek, na ktoré sme vtedy nechápavo pozerali s otvorenými ústami a považovali ich za vrchol ľudského myslenia či techniky. Tu je zopár z nich: Walkman Pamätáte si na túto srandu? Táto super […]

Príspevok 6 vecí, ktoré budú poznať len ľudia narodení pred rokom 2000 zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>

Že majú ľudia narodení pred rokom 2000 zopár superschopností, to nie je žiadnym tajomstvom. Pre toto obdobie bolo však príznačných aj zopár zaujímavých vecičiek, na ktoré sme vtedy nechápavo pozerali s otvorenými ústami a považovali ich za vrchol ľudského myslenia či techniky. Tu je zopár z nich:

Walkman

Pamätáte si na túto srandu? Táto super vec vyzerá síce ako plotnička na varenie, no jej schopnosti sú omnoho parádnejšie. Dokáže prehrať CD! Kam sa hrabú dnešné MP3, MP4 a smartfóny? Walkman bol jednoducho top.

Zdroj: ebay.uk.co

 

Tamagotchi

Už si nakŕmil svoje elektronické zvieratko, kvôli ktorému si bol ochotný vstať aj o pól druhej ráno? Niečo sa raz končí, niečo začína, no svoju žirafu si pochoval už niekoľkokrát. Ak by malo byť tamagotchi symbolom zodpovednosti, pravidelne by ťa navštevovala sociálka.

6 vecí, ktoré budú poznať len ľudia narodení pred rokom 2000
Zdroj: wikipedia.org

Bužírky

Kto si pamätá na tento trend? Naše babky sa učili štrikovať, my prepletať umelé špagáty do často neidentifikovateľných tvarov. Jednofarebné, viacfarebné, matné, trblietavé, mať si musel jednoducho všetky.

6 vecí, ktoré budú poznať len ľudia narodení pred rokom 2000
Zdroj: webjet.sk

Tetris

Vau! Prenosná hračka, pri ktorej sme vydržali hodiny a hodiny a ak sa nám aj náhodou tá tajomná krabička vybila, stačilo vymeniť baterky a mohli sme pokračovať ďalej. Ukladať tvary tak, aby do seba zapadali nikdy neomrzí.

Zdroj: heureka.sk

Phlat Ball

Pamätáte si na túto čarovnú loptu, ktorá bola reklamovaná ako najnovší výdobytok vtedajších čias? Váš problém so strechou je zažehnaný, lietajúci tanier krížený s loptou tam nezostane navždy! Zázračne sa premení na tvar guľatý a odgúľa sa zo strechy priamo do vašich rúk. To jednoducho musíte mať.

Zdroj: heureka.sk

Pogy

Dnes sa mnohí pýtame: ,,Čo to vlastne bolo?!”. Odpoveď je jednoduchá – papierové kolieska s rôznou potlačou, ktorých keď sme mali dostatok, tak sme boli králi sveta. Vyrážadlá nám však tiež neboli ľahostajné, jedno bolo vzácnejšie, silnejšie, farebnejšie, kovovejšie, iné až takú hodnotu nemalo. Jedno bolo však isté – nevadili nám ani studené panelákové schody, ani neskorá večerná hodina. Chuť hrať sa našla vždy.

Zdroj: starypaky.cz

Prečítajte si tiež:

Rozprávky, na ktorých si fičali ľudia narodení pred rokom 2000

Príspevok 6 vecí, ktoré budú poznať len ľudia narodení pred rokom 2000 zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
s-l640 Zdroj: ebay.uk.co Tamagotchi_0124_ubt Zdroj: wikipedia.org 1323024564-5082-abe2ee42535de8a Zdroj: webjet.sk Snímka obrazovky 2019-12-26 o 22.13.34 Zdroj: heureka.sk Snímka obrazovky 2019-12-26 o 22.22.40 Zdroj: heureka.sk pogy-665×443 Zdroj: starypaky.cz
Počítanie ovečiek pred spaním: Ako sa to vlastne robí? https://klocher.sk/pocitanie-oveciek-pred-spanim-ako-sa-to-vlastne-robi/ Thu, 26 Dec 2019 14:00:16 +0000 https://klocher.sk/?p=97225 počítanie ovečiek

Často sa sťažujete známym, že nemôžete zaspať? Určite ste už mnohokrát počuli radu: „Počítaj ovečky!“ Skúšali ste to ale niekedy v praxi? Ako teda na počítanie ovečiek podľa internetu? Táto fráza sa už stala akýmsi klišé. Je to dobre známa rada, nad ktorou sa v súčasnosti len pousmejeme a premýšľame nad inými spôsobmi, ako zaspať. My sme […]

Príspevok Počítanie ovečiek pred spaním: Ako sa to vlastne robí? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
počítanie ovečiek

Často sa sťažujete známym, že nemôžete zaspať? Určite ste už mnohokrát počuli radu: „Počítaj ovečky!“ Skúšali ste to ale niekedy v praxi? Ako teda na počítanie ovečiek podľa internetu?

Táto fráza sa už stala akýmsi klišé. Je to dobre známa rada, nad ktorou sa v súčasnosti len pousmejeme a premýšľame nad inými spôsobmi, ako zaspať. My sme sa však na tento trik našich starých materí pozreli detailnejšie.

ovce
Zdroj: pexels.com

Hľadali sme, našli sme

Nech vám príde nápad pátrať po návode na počítanie oviec akokoľvek absurdný, Google sa, samozrejme, nedal zahanbiť ani v tomto prípade. Naše kroky nasmeroval na dobre známu stránku wikiHow. Tam je dokonca proces rozpísaný do prehľadných krokov. Po tom, ako si nájdete pohodlnú pozíciu na spanie, postup by mal byť nasledovný:

1. Predstavte si prostredie

Zatvorte oči a predstavte si lúku s plotom. Na lúke sa pasú ovce. Pasienok by mal byť zelený s množstvom trávy. Plot môže byť biely alebo inej farby, podľa vášho výberu. Môžete si tiež predstaviť oblohu a okolie pasienku, napríklad stromy, vidiecku cestu a podobne.

2. Predstavte si ovečky

Predstavte si stádo kučeravých bielych oviec pasúcich sa na lúke, ktorú ste si vizualizovali.

počítanie ovečiek
Zdroj: wikiHow

3. Počítajte ovečky

A konečne sa dostávame ku koreňu veci. WikiHow radí počítať postupne každú ovcu, ktorá sa nachádza na lúke. Údajne si tiež môžete predstavovať, ako ovečky skáču cez plot a počítať každú jednu, ktorá skočí. Niektorí psychológovia dokonca radia počítať odzadu.

4. Zhlboka dýchajte

Posledná rada wikiHow v súvislosti s počítaním ovečiek sa týka dýchania. Pri každom započítaní ovce sa zhlboka nadýchnite. Kým prejdete na druhú, urobte výdych. To by malo vaše telo upokojiť a pripraviť ho na spánok.

Samozrejme, berte tento článok s rezervou. Jeho cieľom skôr bolo vyvolať na vašej tvári úsmev, než aby ste to skutočne pravidelne praktizovali. Dnes existujú oveľa účinnejšie uspávacie metódy, než počítanie ovečiek. Za skúšku ale nič nedáte, čo poviete? Podeľte sa s nami v komentároch, ako to išlo.

Zdroj: vysetrenie.zoznam.sk, wikihow.com

 

Príspevok Počítanie ovečiek pred spaním: Ako sa to vlastne robí? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
herd-of-sheep-726123 Zdroj: pexels.com ovce Zdroj: wikiHow
Rozprávky, na ktorých si fičali ľudia narodení pred rokom 2000 https://klocher.sk/rozpravky-na-ktorych-si-ficali-ludia-narodeni-pred-rokom-2000/ Thu, 19 Dec 2019 08:00:35 +0000 https://klocher.sk/?p=96965

Každá generácia mala svojich hrdinov a rozprávky, na ktoré dodnes nedá dopustiť. My sa však dnes zameriame na generáciu narodenú krátko pred rokom 2000. Aké rozprávky sprevádzali práve ju? Čo je Andy?  Večný šibal Andy mal vždy v rukáve nejaký ten vtip (alebo lepšie povedané prank), ktorým vedel pekne zauzliť dej a prekrútiť pointu, ak […]

Príspevok Rozprávky, na ktorých si fičali ľudia narodení pred rokom 2000 zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>

Každá generácia mala svojich hrdinov a rozprávky, na ktoré dodnes nedá dopustiť. My sa však dnes zameriame na generáciu narodenú krátko pred rokom 2000. Aké rozprávky sprevádzali práve ju?

Čo je Andy? 

Večný šibal Andy mal vždy v rukáve nejaký ten vtip (alebo lepšie povedané prank), ktorým vedel pekne zauzliť dej a prekrútiť pointu, ak tam nejaká niekedy bola. Inak, viete čo? Nám celkom pripomína Kazmu z ONE MAN SHOW.

Traja kamaráti a Jerry

Pamätáte si, aké to bolo, keď ste nevedeli zapadnúť do partie, a tak veľmi ste chceli? Alebo ste patrili práve k tým šťastlivcom, ktorí takéto problémy nemali? Jerry bol večný smoliar, ktorý sa snažil skamarátiť s bandou troch kamarátov, čo vám môže prezradiť už názov. Ano, stále nás to bavilo.

Trieda číslo 402

Pamätáte si tento kolektív plný rozmanitých charakterov? Našli ste tam bifľošku, intrigárku, flákača, triedneho šaša i machra, kresťanku i modrookého anjelika. O každodennú školskú drámu ste mali postarané. Prečo? Pretože nie je ľahké prežívať prvé školské lásky, kamarátstva, tlak rodičov či písomky. Je paradoxom, že vtedy to boli pre nás tie najhoršie problémy sveta, vďaka ktorým sme sa s postavami maximálne stotožňovali.

Zdroj: veselerozpravky.sk

Špiónky

Sam, Clover, Alex! Telefón v tvare púdrenky bol naším vysnívaným a nevedeli sme si predstaviť, že raz niečo také ako hologram bude reálne. No, to sme si asi nevedeli predstaviť ani dotykové telefóny. ,,Tutúturutu, Jerry?”

Hannah Montana

Miley Cyrus nikdy nepatrila medzi poslušné celebrity. Práve jej živelnosť a energickosť bola tá, ktorá nás na jej charaktere roky a roky bavila. Samozrejme mimo to, že by každé dievča chcelo byť cez deň tým obyčajným dievčaťom, ktorým je. Keď má chuť, môže si dať  parochňu a premení sa na svetovú superstar. 

Pirát Divoký Jack

Táto srdcovka nenechala žiadne dieťa chladné, najmä to, ktoré už v útlom veku objavovalo krásy miernej morbidity a sarkazmu. Dobrodružné cesty piráta so svojím potkanom v ľudskej veľkosti nenechalo ani jedno oko suché a s napätím sme vždy očakávali, čo vyvedie tentokrát.

Oggy a šváby

Tak, tu už je reč o silnej morbídnosti, ktorá bola založená na koncepte rozprávky Tom a Jerry. Pes a mačka, to je večná naháňačka – ale čo tak kocúr a tri šváby? Jasné, že nás to bavilo, najmä nesmrteľná drzosť malého hmyzu a hnev naoko milého modrého a nešikovného kocúra. 

Prečítajte si tiež:

Máte radi Disney rozprávky aj keď už nie ste deti? Môže za to tento psychologický dôvod

Príspevok Rozprávky, na ktorých si fičali ľudia narodení pred rokom 2000 zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Rozprávky, na ktorých si fičali ľudia narodení pred rokom 2000 Každá generácia má svoje obľúbené rozprávky, pri ktorých pookreje. Ktoré patrili ľuďom narodeným krátko pred druhým tisícročím? rok 2000,rozprávky,ľudia narodení pred rokom 2000 Snímka obrazovky 2019-12-17 o 14.24.25 Zdroj: veselerozpravky.sk
VIDEO: Vo vyhorenej liečebni sme počuli detský krik, ihrisko ani škola však v okolí nie je https://klocher.sk/video-toto-sme-pri-natacani-necakali-strasi-tam/ Mon, 16 Dec 2019 13:47:44 +0000 https://klocher.sk/?p=96872 VIDEO: Vo vyhorenej liečebni sme počuli detský krik, ihrisko ani škola však v okolí nie je

V našej relácií Záhadné miesta na Slovensku sme dorazili na jedenáste miesto schátranej, vyhorenej a zdemolovanej budovy. Je ňou bývalá liečebňa detskej obezity, ktorá fungovala do roku 1993. Tento rok pre ňu i mnohé deti však bol osudným, pretože vyhorela. Tentokrát bolo však naše natáčanie iné ako všetky predošlé, pretože ho sprevádzalo pár bizarných okolností. […]

Príspevok VIDEO: Vo vyhorenej liečebni sme počuli detský krik, ihrisko ani škola však v okolí nie je zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
VIDEO: Vo vyhorenej liečebni sme počuli detský krik, ihrisko ani škola však v okolí nie je

V našej relácií Záhadné miesta na Slovensku sme dorazili na jedenáste miesto schátranej, vyhorenej a zdemolovanej budovy. Je ňou bývalá liečebňa detskej obezity, ktorá fungovala do roku 1993. Tento rok pre ňu i mnohé deti však bol osudným, pretože vyhorela. Tentokrát bolo však naše natáčanie iné ako všetky predošlé, pretože ho sprevádzalo pár bizarných okolností. Z ponurej atmosféry, ktorá sa v areáli nachádzala, nám behá mráz po chrbtoch.

Zážitok, z ktorého mrazí

Hoci paranormálne javy nie sú cieľom našich reportáží, o tento sa s vami musíme podeliť. Celý čas sme na mieste počuli krik hrajúcich sa detí nejakú športovú hru. Neriešili sme to, lebo bol krik natoľko uveriteľný, že sme si boli isté blízkosťou školy alebo ihriska. Neskôr sme však zistili, že v okolí okrem lesa nič nie je, ani žiadne ihrisko, ani škola. Zistili sme tiež, že mikrofón žiaden krik nezachytil, iba štebot vtákov. 

Akonáhle započujeme podozrivé hlasy, z miesta utekáme preč. To sa stalo i tentokrát, keď z rohu zakričal rázny mužský hlas a spýtal sa: „Čo tu chcete?”. Aj tento moment sa nám podarilo zachytiť na kameru, kde je počuť kameramankin dych a každý šušot, no tento hlas opäť počuť nebol. 

Na informáciu, že detské hlasy tu počuť bežne, sme narazili až po natáčaní, ako aj na informáciu, že kedysi bolo v areáli volejbalové ihrisko. 

Zdroj: GoogleMaps

Budova neustále mení majiteľov

V roku 2001 podľa našich zdrojov odkúpil budovu istá vplyvná súkromná osoba, ktorá chcela celú bývalú liečebňu zrovnať so zemou a postaviť tam nanovo luxusný domov dôchodcov. To však nebolo možné, nakoľko sa medzičasom dostal park do štvrtého ochranného pásma. Odvtedy to je len začarovaný kruh a budova stále mení majiteľov, ktorí sa o ňu nestarajú a nechávajú na pospas osudu. Môžeme len čakať, kým sa nezrúti úplne. Podobný osud však postihlo mnoho budov na Slovensku, otázne však je, kedy to kompetentné orgány začnú efektívne riešiť, prípadne kedy sa zákony nastavia tak, aby k takýmto patovým situáciám viac nedochádzalo.

Prečítajte si tiež:

VIDEO: Záhadné miesta na Slovensku #10 Psychiatria v Pezinku

Príspevok VIDEO: Vo vyhorenej liečebni sme počuli detský krik, ihrisko ani škola však v okolí nie je zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
VIDEO: Tak toto sme pri natáčaní v Abraháme nečakali! Straší tam? V Abraháme kedysi sídlila liečebňa obezity pre deti, v roku 1993 však vyhorela a odvtedy v budove niet ani duše. Teda, možno. abraham,psychiatria,zahadné miesta na Slovensku,Straší tam? Snímka obrazovky 2019-12-16 o 14.43.42 Zdroj: GoogleMaps