Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PODCAST: Najznámejšia slovenská bylinkárka Anna Kopáčová pomohla s neplodnosťou tisíckam žien

Slovenská bylinkárka Anna Kopáčová je na prvý pohľad obyčajná žienka. Skrýva sa v nej omnoho viac. Má zlaté srdce. Táto žena už roky nezištne pomáha so zdravotnými problémami tým, ktorí jej pomoc potrebujú. Stačí o ňu požiaadať. 

Najviac sa orientuje na problém neplodnosti u mladých žien, pričom doteraz pomohla tisícom z nich.

Vypočujte si podcast:

 

Napráva plody v bruchu

Možno nám to znie mierne bizarne, ale  pre plod v brušku to môže byť kľúčové.. Ako sama hovorí, sama nemohla istý čas donosiť dieťa a rozoznáva dnes dva druhy potratov.

Akí muži majú najlepší spermiogram?

Anna Kopáčová tvrdí, že sú to najmä muži, ktorí pracujú manuálne, napríklad robotníci. Pri manažerskych  povolaniach spermiogram výrazne klesá.

Čo je to „zamľknuté tehotenstvo“?

Zväčša sú to administratívne pracovníčky, ktoré sedia viac ako 10 hodín za počítačom. Krajčírka nikdy nemá „zamľknuté tehotenstvo“. Podľa Anny Kopáčovej to znamená, že babätko vám v brušku zomrie, a vy o tom ani neviete. Lekár na sone potvrdí, že dieťatko je mŕtve. Potom sa musí vyčistiť maternica, pretože by žena mohla dostať otravu krvi a zomrieť.

Čo za to?

Nič. Čokoládky, korbáčiky, no ani to nemusí byť.

Aký bol najsilnejší príbeh, ktorému pomohla?

Bola to žena, ktorá už roky nemala menštruáciu a po konzultáciách u Anny Kopáčovej sa jej podarilo otehotnieť, z čoho bola prekvapená nielen ona, ale aj sám lekár, ktorý ju ošetroval. Porodila krásneho zdravého chlapčeka menom Oliver.

Čo si myslí o klasickej a čo o alternatívnej medicíne?

To, že jedna bez druhej nebude. Podľa nej sa ani jeden lekár na vás nemôže nahnevať, keď si dáte šálku teplého čaju, ak budete počúvať aj jeho pokyny. Sama sa už stretla s príbehmi samozvaných liečiteľov, ktorí odporučili pacientovi s cukrovkou prestať brať inzulín a pacient zomrel. To sú presne tie prípady, ktoré robia alternatívnej medicíne zlé meno.

Prečítajte si tiež:

PODCAST: Kam chodí Martin Hanzel na tipy, ako lacno cestovať?

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií