Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 najhlúpejších Guinessových rekordov: Najhlasnejší grg či najďalej dostreknuté mlieko

Pri čítaní tohto článku budete mať viackrát chuť, plesnúť sa po čele. 

1. Najviac záchodových dosiek rozbitých hlavou človeka

Kevin Shelley rozbil viac toaletných dosiek svojou hlavou než ktokoľvek iný na svete. Za jednu minútu ich v roku 2007 zničil až 46. To je skoro jedna doska za sekundu. Svoj rekord chcel o rok neskôr zlomiť, no nepodarilo sa mu to. Rozbil o 2 dosky menej.

2. Najviac slimákov na tvári na 10 sekúnd

V roku 2009 si dal Fin Keleher k svojim jedenástim narodeninám špeciálny darček. Guinessový rekord. Na tvári mal 43 slimákov a udržal si ich tam 10 sekúnd. Týmto porazil predchádzajúci rekord 37 slimákov. Jeho narodeninové želanie sa tak vyplnilo a malý Fin dostal knihu Guinessových rekordov, vnútri ktorej bolo aj jeho meno.

3. Najhlasnejší grg

Existuje niekoľko podobných rekordov ako napríklad najhlasnejší krik či najhlasnejšie pradenie mačky. Paul Hunn však dokáže zo seba vylúdiť grgy hlasné 109,9 decibelov. Aby toho nebolo málo, v tejto disciplíne existuje aj ženská kategória. Držiteľkou rekordu je talianka Elisa Cagnoni so svojimi 107 decibelmi.

4. Najďalej dostreknuté mlieko

Pýtate sa, ako dokáže človek striekať mlieko? Je to celkom jednoduché. Ylker Ilmaz ho strieka cez oko. Mlieko sa mu do dutín dostane pomocou vcucnutia nosom. Takýmto spôsobom dostrekol až na vzdialenosť 2,8 metra.

5. Najviac rozseknutých melónov na bruchu človeka za jednu minútu

Melóny sa sekajú pomocou mačety, čo je tiež celkom nebezpečné. Držiteľmi rekordov sú Bipin Larkin a Ashirta Furman z Ameriky, ktorí týmto spôsobom v roku 2012 rozkrájali za jednu minútu až 48 melónov.

6. Napísanie všetkých čísel od jedna po jeden milión slovami

Lesovi Stewartovi to trvalo 16 rokov a 7 mesiacov, od roku 1980 do 1998. Na stroji tak napísal slovom všetky čísla od jeden, dva tri až do jedného milióna. Použil pri tom sedem písacích strojov, tisíc atramentových pások a 19 890 kusov papiera.

7. Najdlhšie ťahanie horiaceho človeka koňom

Josef Tödtling sa dobrovoľne nechal zapáliť a následne ho ležiac na bruchu ťahal kôň. Takto prešiel v roku 2015 vzdialenosť takmer pol kilometra. Neskôr porazil vlastný rekord o jeden meter.

8. Držiteľ najväčšieho počtu Guinessových rekordov

Ashirta Furman je držiteľom až 550 rekordov. Pri takomto počte je hneď každému jasné, že veľa z nich je úplne hlúpych. Medzi jeho rekordy patrí napríklad zabehnutie maratónu, počas ktorého mu v rukách balansovala bejzbalová pálka, skákanie na švihadle pomocou skákajúcej palice či chytenie 76 vajec za minútu bez rozbitia.

Ashirta Furman. Zdroj: wikipedia.org

9. Najviac otočiek visiaceho človeka zo steny na vŕtačke

Ak ste si mysleli, že rozbíjanie záchodových dosiek hlavou je šialené, toto ešte viac prekračuje hranice ľudského chápania. Huy Giang dokázal pomocou vŕtačky zapichnutej do stropu prevratný rekord. Za minútu sa tak držiac za ňu otočil až 148-krát za minútu. To je viac ako 2 otočky za sekundu.

10. Najdivnejšia diéta

Začal tým náhodne, keď ako deväťročný chlapec ústami omylom rozbil pohár počas pitia. Michael Lotito alias Mr. Eat-All má špecifický tráviaci systém, ktorý mu pomáha jesť také nestráviteľné objekty, ako železo a sklo. Začal už ako dieťa jedením bicyklov, televízorov a dokonca už ochutnal aj lietadlo.

Zdroj bbc
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií