fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záborská chce blaho Slovenska, no je proti zavedeniu inštitútu partnerského spolužitia

Podľa predsedníčky Kresťanskej únie ide o porušenie programového vyhlásenia vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci strany Sloboda a solidarita (SaS) rozpútali nové kolo hodnotovej konfrontácie. Vo svojej reakcii na návrh poslancov z klubu liberálov na zavedenie inštitútu partnerského spolužitia to tvrdí predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská, podľa ktorej ide inými slovami o zavedenie registrovaných partnerstiev.

Podľa Záborskej je to zároveň zjavné porušenie programového vyhlásenia vlády, hoci sa naň poslanci odvolávajú. „Mrzí nás postup poslancov SaS, ktorí v čase, keď ich strana vedie ministerstvo hospodárstva a teda ich hlavnou povinnosťou je zabezpečiť cenovo dostupné energetické nosiče ako je plyn, elektrina a ropa, sa rozhodli rozpútať nové kolo hodnotovej konfrontácie. Nijak inak sa nedá nazvať predloženie návrhu novely Občianskeho zákonníka o tzv. životných partnerstvách,“ uviedla Záborská.

Dodala, že sami sa v aktuálnej situácii rozhodli nepreložiť návrh zákona o pomoci tehotným ženám na najbližšiu schôdzu parlamentu, ale hľadať možnosti, ako ho vylepšiť smerom k väčšej pomoci tejto skupine. „Naším cieľom vždy bolo blaho Slovenska, nie pokračujúce rozdeľovanie,“ doplnila Záborská.

Poslanci z klubu strany SaS chcú do slovenského právneho poriadku zaviesť inštitút partnerského spolužitia, ktorý by slúžil osobám opačného pohlavia, ako aj rovnakého pohlavia.

Prečítajte si tiež:
Vodič vošiel na Gagarinovej ulici do jazdnej dráhy nákladiaka, nehodu neprežil (foto)

Ako vyplýva z návrhu novely Občianskeho zákonníka, ktorý do parlamentu predložili poslanci Jarmila Halgašová, Jana Bittó Cigániková, Tomáš Lehotský, Peter Osuský a Vladimíra Marcinková, cieľom je od januára 2023 zaviesť určité oprávnenia v prospech spolužijúcich partnerov v oblasti dedenia, informovanosti o zdravotnom stave, pri nároku na ošetrovné a v ďalších situáciách týkajúcich sa majetkových a iných práv spolužijúcich partnerov.

Viac k témam: Občiansky zákonník, Registrované partnerstvá
Zdroj: Webnoviny.sk – Záborská chce blaho Slovenska, no je proti zavedeniu inštitútu partnerského spolužitia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií