fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zamestnanci pracujúci v sociálnych službách dostanú 500-eurovú odmenu, upraviť sa má aj infekčný príplatok

Rezort práce a sociálnych vecí týmto krokom podporí zamestnancov pracujúcich v sociálnych službách, na ktorých sa nevzťahuje dodatok ku kolektívnej zmluve vyššieho stupňa o 500-eurovej odmene pre zamestnancov verejného sektora.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Zamestnancom neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, zamestnancom vybraných subjektov vykonávajúcich terénnu sociálnu prácu a zamestnancom vykonávajúcich opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately v akreditovaných neštátnych subjektoch štát vyplatí jednorazovú odmenu vo výške 500 eur.

Spolu s nákladmi zamestnávateľa na zaplatenie odvodov pôjde o dotáciu v sume 676 eur, čo zodpovedá celkovej cene práce. Vyplýva to z nariadenia, ktoré v stredu schválila vláda.

Inflačná pomoc vlády

Ide o opatrenie, ktoré je súčasťou inflačnej pomoci vlády a jedným z nástrojov na zmiernenie následkov vysokej inflácie.

Rezort práce a sociálnych vecí týmto krokom podporí zamestnancov pracujúcich v sociálnych službách, na ktorých sa nevzťahuje dodatok ku kolektívnej zmluve vyššieho stupňa o 500-eurovej odmene pre zamestnancov verejného sektora.

Upraví sa aj infekčný príplatok

Schváleným nariadením vlády sa tiež upravujú podmienky poskytnutia tzv. infekčného príplatku zamestnancom zariadení sociálnych služieb a centier pre deti a rodiny.

Cez dotáciu na podporu humanitárnej pomoci sa nariadením vlády stanovila možnosť poskytnúť dotáciu vo výške 405 eur na infekčný príplatok. Aktuálne je podmienkou poskytnutia infekčného príplatku predloženie rozhodnutia o nariadení karanténneho opatrenia v zariadení príslušným orgánom verejného zdravotníctva z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19.

Prečítajte si tiež:
Pellegrini žiada pozastaviť nákup transportérov 8×8, Naď obvinenia odmieta a „zlodejinou“ mala byť dohoda bývalej vlády

„Dlhodobá vyťaženosť regionálnych úradov verejného zdravotníctva na Slovensku a s tým spojené nevydávanie rozhodnutí a nariadení karanténneho opatrenia v zariadení však v niektorých prípadoch znemožňuje zariadeniam požiadať o predmetnú dotáciu,” upozorňuje rezort práce.

Rozhodnutie o nariadení karanténneho opatrenia v zariadení príslušným orgánom verejného zdravotníctva preto už nebude potrebné priložiť k žiadosti o dotáciu.

Viac k témam: Finančná odmena, Inflácia, jednorazový príspevok, Sociálni pracovníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanci pracujúci v sociálnych službách dostanú 500-eurovú odmenu, upraviť sa má aj infekčný príplatok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií