Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zavítam na Ukrajinu s konkrétnymi návrhmi a riešeniami, sľúbil francúzsky prezident Macron

Francúzsky prezident chce, aby jeho návšteva bola pre Ukrajinu čo najužitočnejšia.

17.3.2024 (SITA.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že Ukrajinu určite navštívi a budú ju sprevádzať „konkrétne návrhy a konkrétne riešenia“. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Macron to povedal v rozhovore pre ukrajinské médiá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poviem vám úplne úprimne, že určite prídem. Zavítam na Ukrajinu s konkrétnymi návrhmi a konkrétnymi riešeniami. Mám to vo zvyku, a tak chcem, aby moja návšteva bola pre Ukrajinu čo najužitočnejšia,“ vyhlásil Macron a podotkol, že jeho návšteva bude znamenať „silné posolstvo a nové smery z hľadiska spolupráce“.

Elyzejský palác v pondelok oznámil, že francúzsky prezident Emmanuel Macron v najbližších týždňoch navštívi Ukrajinu. Macron oznámil svoj zámer navštíviť Ukrajinu vo februári s cieľom dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách. V tom čase nebol uvedený žiadny konkrétny dátum. Neskôr bola návšteva z „bezpečnostných dôvodov“ odložená.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Francúzsky prezident, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Zavítam na Ukrajinu s konkrétnymi návrhmi a riešeniami, sľúbil francúzsky prezident Macron © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií