fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj a Macron sa zhovárali o podpore ukrajinskej obrany a inšpekcii MAAE

Macron počas približne 1,5-hodinového rozhovoru zdupľoval podporu obnoveniu suverenity, bezpečnosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidenti Ukrajiny a Francúzska, Volodymyr Zelenskyj a Emmanuel Macron, sa v pondelok zhovárali o podpore ukrajinskej obrany vo vojne s Ruskom a inšpekcii tímu expertov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) v Zaporižžskej jadrovej elektrárni. Ako referuje spravodajský web CNN, na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Macron počas približne 1,5-hodinového rozhovoru zdupľoval podporu obnoveniu suverenity, bezpečnosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

V súvislosti s misiou MAAE v najväčšej európskej jadrovej elektrárni Macron zopakoval „naliehavú potrebu zachovať bezpečnosť a ochranu jadrových zariadení, čo možno dosiahnuť iba stiahnutím ruských síl“.

Ako informoval Elyzejský palác, Macron „opätovne potvrdil svoje odhodlanie zabezpečiť rešpektovanie ukrajinskej suverenity nad elektrárňou“.

Viac k témam: Jadrová elekráreň, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj a Macron sa zhovárali o podpore ukrajinskej obrany a inšpekcii MAAE © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií