Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena poslala podvodníkovi viac ako 42-tisíc eur, uverila legende o lekárovi z Jemenu

Vyšetrovateľ v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. 

13.7.2023 (SITA.sk) – Na svoju dôverčivosť doplatila 59-ročná žena z okresu Ružomberok, ktorá uverila legende o lekárovi z Jemenu a prišla o 42 500 eur. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

V júni ženu prostredníctvom sociálnej siete kontaktoval neznámy muž, ktorý sa predstavil ako lekár pracujúci v Jemene.

„Po získaní dôvery a pod zámienkou zaplatenia nákladov pre náhradného lekára, ktorý ho v Jemene vymení, jej poskytol emailový kontakt na osobu, ktorá všetko zabezpečí. Následne žena podľa inštrukcií zaslala na účet 42 500 eur,“ uviedla k prípadu Kremeňová.

Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. „V súvislosti s týmto prípadom sa opäť obraciame na verejnosť a upozorňujeme na potrebnú mieru opatrnosti pri nadväzovaní nových známostí, najmä s veľmi atraktívnymi a často nerealistickými partnermi prostredníctvom sociálnej siete. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze niekomu, koho nepoznáte,“ dodala Kremeňová.

Viac k témam: Krimi, Podvod, Podvodník, Sociálne siete, Trestné stíhanie, Zločin
Zdroj: SITA.sk – Žena poslala podvodníkovi viac ako 42-tisíc eur, uverila legende o lekárovi z Jemenu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií