Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zrážka dvoch autobusov si vyžiadala jednu obeť a desiatky zranených, diaľnicu pri Brne museli uzavrieť (video+foto)

Okrem sanitiek boli v pohotovosti aj vrtuľníky a aktivovali traumaplán.

17.7.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 17. júla, 19:30

Na českej diaľnici D2 pri Brne sa v pondelok popoludní zrazili dva autobusy. Informuje o tom portál TN.cz s tým, že na mieste je až 76 zranených. Jeden z vodičov podľa polície zahynul.

Uzavretie v oboch smeroch

Autobusy sa zrazili krátko pred 16:00 približne na piatom kilometri v smere na Brno. Diaľnicu D2 museli po nehode uzavrieť v oboch smeroch medzi tretím a jedenástym kilometrom, na ktorých sú zjazdy na Chrlice a Blučinu.

Podľa predbežných správ jeden z vodičov na mieste zomrel, v oboch autobusoch sú desiatky zranených,“ informovala polícia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Aktivovaný traumaplán

Záchranári ošetrili 76 ľudí, z nich je 14 ťažko zranených. Zasahuje 26 záchranárskych posádok, pričom okrem sanitiek sú v pohotovosti aj tri vrtuľníky. Aktivovali traumaplán.

Vyprostili sme 12 osôb. Vyhlásený je druhý stupeň poplachu. Na miesto posielame psychologičku,“ informovali hasiči.

Jeden z havarovaných autobusov patrí spoločnosti FlixBus. „Išlo o pravidelnú linku medzi Budapešťou a Prahou. Na palube bolo 35 cestujúcich a dvaja vodiči. Podľa informácií, ktoré polícia ešte nepotvrdila, náš autobus spomaľoval pred kolónou a ten za ním spomaliť nestihol,“ povedal pre TN.cz hovorca firmy FlixBus Tomáš Beránek.

JMK – Na 3. km D2 došlo ve směru na Brno poblíž Rebešovic k závažné dopravní nehodě dvou autobusů. Podle předběžných zpráv jeden z řidičů na místě zemřel, v obou autobusech jsou desítky zraněných. Na místě pracují všechny složky IZS. Komunikace je neprůjezdná. #policiejmk pic.twitter.com/vBEAbWpX9n
— Policie ČR (@PolicieCZ) July 17, 2023

Viac k témam: Diaľnica D2, Dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk – Zrážka dvoch autobusov si vyžiadala jednu obeť a desiatky zranených, diaľnicu pri Brne museli uzavrieť (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií