Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

12 krokov na dosiahnutie vzťahu, ktorý si budete vážiť celý život

Žiť celý život po boku s niekým nie je ľahká úloha. Aby sme boli šťastní a urobili svojho partnera šťastným, budeme musieť urobiť veľa tvrdej práce.

Pozrieme sa na niekoľko najdôležitejších vecí, ktoré musíme urobiť, aby sme svoj vzťah udržali silný (ale na ktoré mnohí z nás môžu zabudnúť).

1. Zaspať na ramene svojho partnera každý večer

Toto gesto je hlavne pre nás ženy veľmi romantické. Cítime sa chránené a príde nám to veľmi milé. Je to gesto, ktoré vidíme v každom romantickom filme, čítame o tom v každom románe pre ženy a chceme to zažiť aj my. Žiaľ, nie vždy sa vyspíme, ak máme úzku posteľ. No spať v náručí svojho milého stojí aj za bolesť chrbta alebo krátky spánok.

sleeping

2. Byť pozorný k sebe navzájom

Starať sa o partnera, aj keď je chorý, má zlý deň. Najdôležitejšie však je, ukázať starostlivosť, aj keď sa na svoju lásku  hneváme. Je to jeden z najdôležitejších prejavov lásky, ktorý je dôležitý pre každý vzťah.

3. Vždy hľadať kompromisy

Je lepšie dohodnúť sa na veciach, ako sa urážať, že nikdy nie je podľa mňa, alebo sa stále len prispôsobovať partnerovi. Vzťah by mal fungovať na kompromisoch. Môžeme pristáť aj na to, čo chce partner, inokedy môže partner pristáť na to, čo chceme my. Vždy sa dá nájsť cesta, ktorá urobí šťastných oboch.

4. Umožniť partnerovi chvíľku samoty

Aj keď chceme byť so svojím partnerom čo najviac, tak ako my, aj on potrebuje svoju chvíľku pre seba. Každý človek potrebuje voľnosť, pretože pri nedostatku voľnosti nám partner utečie za niekým iným.

5. Veriť v seba navzájom

Mať niekoho blízkeho, kto verí v naše sny je úžasný pocit. Taktiež by sme to mali dopriať aj svojmu partnerovi. S podporou a vierou milovaného človeka v nás dokážeme svoje sny dotiahnuť vyššie. Aj keď sa naše sny nemusia naplniť, po boku máme stále človeka, ktorému na nás záleží a ktorý v nás bude veriť za každých okolností.

6. Odpustiť si navzájom

Na človeka, ktorého milujeme, sa nedokážeme dlho hnevať. Sú však veci, ktoré sa odpúšťajú ľuďom ťažšie. Je ľahšie milovanému človeku odpustiť, ako sa na neho hnevať a trápiť sa tým celé dni a noci. Ľudia robia chyby, no druhú šancu si zaslúži každý.

7. Rešpektovať svoje sny

Aj keď náš partner chce niečo, čo sa nám nepáči, mali by sme ho podporiť a rešpektovať jeho sny. Určite to tak robí aj on. Sme každý iný a každý má svoje sny, ktoré sa nemusia druhým páčiť. Zasiahnuť by sme mali až keď veci smerujú do extrémov.

8. Dávať si komplimenty

Rovnako ako komplimenty majú rady ženy, tak isto ich majú radi aj muži. Pravdou je, že to máloktorý prizná. Chlap je síce drsný a neprejavuje svoje city tak ako my, ale aj on potrebuje a chce počuť niečo pekné, čo by ho potešilo. Možno ak občas pochválite toho svojho chlapa, aj on vám povie častejšie nejaký kompliment.

9. Zdieľať svoje starosti a obavy

Partner je človek, ktorému veríme a s ktorým zdieľame všetko okolo nás. Je dôležité rozprávať sa aj o svojich obavách a problémoch. Náš milý nás môže podporiť a poskytnúť nám iný pohľad na vec a dokonca spolu môžeme prísť na riešenie problémov alebo môže zahnať naše obavy.

love

10. Podporovať sa navzájom bez ohľadu na problém

Vo vzťahu je dôležité podporovať sa navzájom nielen v dobrých chvíľach, ale aj v tých zlých. Problém nás nemá odradiť o podpory partnera, práve naopak, môžeme mu tým ukázať, že sme pri ňom a môže sa na nás stále spoľahnúť.

11. Neobviňovať sa navzájom

Správna cesta nevedie k obviňovaniu, kričaniu. Mali by sme skúsiť najskôr pokojný rozhovor a obviňovať, až keď na  to máme dôkazy.

12. Nikdy sa nevzdávať, aj keď neuspejeme

Opäť to súvisí s podporou seba navzájom. Jeden malý neúspech nemusí znamenať hneď stratu toho, po čom sme túžili. Partner je ten, kto nám pomôže postaviť sa na nohy. Človek vníma toho druhého inak, keď vidí, ako ho neúspech hneď nezlomí. Môže to v ňom vzbudiť úctu, obdiv a aj väčšiu lásku.

Zdroj brightside.me
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií