Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia zadržala dvoch zdravotníkov, ktorí prišli protestovať pred budovu parlamentu

V Bratislave prebiehal v utorok protest záchranárov, lekárov a zdravotných sestier. Polícia niektorých zadržala.

Polícia zadržala zdravotníkov, ktorí v utorok prišli pred budovu parlamentu protestovať kvôli momentálnej situácii. Minister vnútra Roman Mikulec povedal, že neuposlúchli výzvu policajtov, preto boli predvedení na obvodné oddelenie.

Zdravotníci boli podľa Mikulca predvedení na obvodné oddelenie PZ vzhľadom na to, že neuposlúchli výzvu príslušníka policajného zboru. ,,Momentálne platia nariadenia a tie platia pre všetkých. Aj pre zdravotníkov platí zákaz zhromažďovania nad šesť osôb. K porušeniu tohto zákazu prišlo pretože, neuposlúchli výzvu,“ povedal Mikulec.

Robert Fico (SMER-SD) sa vyjadril, že toto prekračuje všetky hranice únosnosti a poskytol zdravotníkom právnu pomoc prostredníctvom právnej kancelárie.

Zdravotníctvo nefunguje a treba ho celé zmeniť

Podľa záchranárov systém nefunguje a treba ho celý zmeniť. Nespokojní zdravotníci tak chceli vyjadriť svoju nespokojnosť. Konkrétne záchranárom plánuje vláda zvýšiť plat iba o desiatky eur v hrubom.

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií