Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Brad Pitt žaluje Angelinu Jolie. Prečo?

Brad Pitt žaluje svoju bývalú manželku Angelinu Jolie za predaj svojho podielu vo francúzskej vinici, ktorú spolu kúpili.

Pár kúpil kontrolný podiel v Chateau Miraval v roku 2008 a o šesť rokov neskôr sa tam zosobášil.

Pitt hovorí, že on a jeho bývalá manželka sa dohodli, že nebudú predávať svoje podiely na mieste konania bez súhlasu druhej strany.

Jolie však podľa žaloby predala svoj podiel výrobcovi liehovín, ktorý vlastní ruský oligarcha. Jolie sa zatiaľ nevyjadrila.

Právnici oscarového herca uviedli, že Chateau Miraval, ktoré pozostáva z domu a vinohradu na juhu Francúzska, sa „stalo Pittovou vášňou“ a pod jeho vedením sa rozrástlo do „mnohomiliónového medzinárodného úspechu“.

Jeden z najuznávanejších svetových výrobcov ružového vína

Právne dokumenty, podané v Los Angeles, uvádzajú, že Pitt pomohol zabezpečiť ziskovosť vinohradu, ktorý bol „jedným z najuznávanejších svetových výrobcov ružového vína“.

Povedal, že Jolie predala svoj podiel bez jeho vedomia luxemburskému výrobcovi liehovín, ktorý ovláda ruský obchodník Jurij Shefler.

„Predala svoj podiel s vedomím a úmyslom, že Shefler a jeho pobočky sa budú snažiť ovládnuť obchod, ktorému sa Pitt venoval, a podkopať Pittovu investíciu do Miraval,“  tvrdila žaloba.

Jeho právnici uviedli, že zámerom tohto kroku bolo spôsobiť „bezdôvodnú ujmu“ Pittovi, ktorý „nalial peniaze a kapitál do obchodu s vínom“.

Usadlosť v hodnote 25 miliónov eur

Usadlosť Miraval v dedine Correns na juhovýchode Francúzska manželia údajne kúpili za približne 25 miliónov eur.

Pitt a Jolie spolu chodili 10 rokov, kým sa vzali v roku 2014. V roku 2016 požiadala o rozvod.

Jolie „písomne ​​informovala Pitta“ o svojom rozhodnutí predať spoločnosti Shefler v januári 2021, pričom uviedla, že dospela k „bolestnému rozhodnutiu s ťažkým srdcom“, tvrdí žaloba.

Právnici Pitta požiadali o súdny proces pred porotou. BBC kontaktovala predstaviteľov Jolie so žiadosťou o vyjadrenie.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií