fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

14 psychologických dôvodov, prečo sa možno zamilujete do neznámej osoby!

Máte tip? napíšte nám mailom

14 psychologických dôvodov, prečo sa možno zamilujete do neznámej osoby!

1. Spoločné záujmy

Aj keď sa hovorí, že protiklady sa priťahujú, vieme, že to nie vždy funguje. Vedecké výskumy dokazujú, že ľudia so spoločnými vlastnosťami si oveľa viac rozumejú a majú sa o čom baviť.

2. Ak sa podobáte na rodičov

Hovorí sa, že ženy si hľadajú lásky podobné svojim otcom a v prípade mužov, si hľadajú partnerky podobné ich matkám. Väčšinou ide len o maličké detaily ako napríklad farba očí, vlasov, výška a podobne.

love-someone-similar-to-parents1

3. Telesná výška

Ženy majú radi vyšších mužov. Cítia sa pri nich bezpečnejšie. Tak isto je to aj u väčšiny mužov. Oni majú radi ženy nižšie, aby sa pri nich cítili ako poriadni chlapi!

4. Silné pohľady do očí

Veľa štúdií tvrdí, že pozeranie sa do očí jeden druhému viac ako 2 minúty spôsobuje vzájomne vzrušenie a okúzlenie.

5. Prirodzená vôňa

Nejde tak ani o parfém, ale skôr o vašu osobnú a jedinečnú vôňu. Však kvalitný a krásne voňavý parfém dokáže narobiť divy.

Prečítajte si tiež:
Blog: Keď je ťažké odísť

6. Adrenalín v krvi

Čím viac zažijete spoločného adrenalín, tým lepšie pre váš vzťah. Jedným z psychologických pôvodov lásky je aj adrenalínový zážitok.

7. Nezvyčajné rande

Najlepšiu vec, ktorú môžete urobiť pre vzťah, je priniesť niečo nezvyčajné.

stare-for-2-minutes-for-love

8. Luxus

Veľa žien má vidinu luxusu, ak je muž zabezpečený. Možno je to preto, že sa u nich zapojí fantázia a vedia, že by o nich bolo postarané. Teraz nehovoríme o zlatokopkách, ale každá žena preferuje muža s kravatou ako muža s nohavicami na pol zadku.

9. Pes – najlepší priateľ človeka

Pes vie byť nápomocný aj pri hľadaní lásky. Veľa žien sa zastaví pri pánovi so psom. Dosť hovorí o charaktere aj to, že ak sa dokáže postarať o psa, dokáže aj o potencionálnu rodinu.

 

10. Červená farba

Podľa psychológov je červená nielen sexi a vzrušujúca, ale dodáva sebavedomie a ukazuje silnú osobnosť. Nie je to podmienka, ale takáto farba vie podvedomo zaujať opačnú stranu.

11. Úsmev nie je žiadna šifra, je to mala výhra líc

Prečítajte si tiež:
Na juhu Slovenska vznikne začiatkom roka nové mesto

Usmievavý človek vyžaruje pozitívnu energiu a na druhých to vplýva energeticky. Preto, usmievajte sa stále a možno si tak nájdete svoju pravú lásku.

12. Tempo chôdze

Aj chôdza patrí k psychologickým dôvodom na lásku. Spoločné tempo dokáže zblížiť dve osoby.

13. Hudba

Podľa psychológov hudba dokáže sexuálne vzrušiť obe polovičky. Príjemné rytmy, tanec telo na telo a vzťah je na dobre ceste.

14. Fúzy a brada

Jednou z hlavných ciest k zaľúbeniu žien sú fúzy alebo brada na mužovi. Štúdie poukazujú na to, že poriadna brada je pre ženy priam neodolateľná.

Zdroj: unbelievable-facts.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií