fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 filmy, v ktorých je všetko inak, ako sa to na prvý pohľad zdá

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite každý z vás má svoj obľúbený filmový žáner, či už sú to komédie, drámy, horory alebo akčné filmy. Veľmi zaujímavou kategóriou sú mysteriózne filmy, v ktorých si celý čas myslíte, že všetko je v poriadku, no v posledných minútach filmu zistite, že ste sa mýlili. Podľa portálu Česko-Slovenskej filmovej databázy (www.csfd.cz) sú všeobecne tieto filmy veľmi vysoko hodnotené, nepriamo to znamená, že sú pre divákov a filmových nadšencov veľmi zaujímavé. Aby sme zachovali tajomstvo týchto filmov, tak nebudeme uvádzať rozuzlenie na konci.

Skrátka, predstavujeme vám filmy, v ktorých je všetko inak, ako sa to na prvý pohľad zdá

  1. Prekliaty ostrov

Leonardo DiCaprio nie a nie získať Oscara. My mu ho udeľujeme práve za tento film. Detektív Teddy

Daniels, ktorý prišiel na ostrov kvôli prešetreniu pacientky, ktorá zmizla zo svojej cely z väzenskej psychiatrickej liečebne Ashecliffe. Počas návštevy na ostrove sa vojnovému veteránovi stále vracajú myšlienky na prežite hrôzy počas vojny. Tiež musí zápasiť so stratou manželky. Neskôr zistí, že liečebné metódy na ostrove skôr škodia ako pomáhajú pacientom. Leonardo v tomto filme podal neskutočný herecký výkon a aj vďaka nemu si film zachoval vysokú úroveň.

Prečítajte si tiež:
Paul Walker by bol na svoju dcéru hrdý! Takto si na neho spomenula

  1. Iluzionista

Mágia a iluzionizmus je pre nás vždy záhadou a vždy žasneme, keď vidíme niekde v televízií alebo na internete magické triky, pri ktorých neexistuje racionálne riešenie. Aspoň nie pre nás. Koncom 19. až začiatkom 20. storočia mágia zažívala vo svete veľký boom a presne do tohto obdobia je aj nasadený dej tohto filmu. Eisenheim dlho cestoval svetom, aby neskôr mohol vypredávať vo Viedni divadla s jeho mágiou a ilúziami. Na jednej z týchto predstavení spozná svoju lásku z detstva a budú chcieť utiecť spolu tam, kde ich nikto nebude hľadať, no Sophie nájdu na ďalší deň mŕtvu. Kto ju zabil a prečo? Skutočne ju zabil ten na koho ukazujú všetky dôkazy?

  1. Tí druhí

Veľmi napínavý film, v ktorom sú priam dokonalo zapracované hororové zvuky a strihy. Nicole Kidman to zahrala bravúrne hoci v podstate v celom filme hrá hlavnú postavu iba ona, takže to mala o to ťažšie. Grace (Nicol Kidman) býva sama v rozsiahlom doma s jej dvoma deťmi, ktoré majú alergiu na svetlo, preto je zatemnený celý dom. Tie tvrdia, že v dome počujú aj hlasy iných detí a ľudí, no nikoho nevidia. Až koniec filmu vysvetli kto a prečo vlastne straší v ich dome a či sú jediní, ktorí tento dom obývajú. Celý film je dokonale napínavo spracovaný, nechá vás počas celých 100 min. v absolútnom napätí.

Prečítajte si tiež:
Sarah Jessica Parker nechce, aby sa "Samantha" vrátila do seriálu: And Just Like That

https://www.youtube.com/watch?v=0bMEGtUxajY

  1. Dokonaly trik

Robert Angier (Hugh Jackman) a Alfred Borden (Christian Bale) rozbehnú neľútostný boj o to, kto má úchvatnejšie triky pre svoje obecenstvo v hľadisku pri ich predstaveniach ilúzií. Pán Angier chce zistiť, ako Borden predvádza trik s premiestnením osoby, a preto k nemu vyšle šarmantnú asistentku Scarlett Johansson, aby zistila ako to vlastne robí jeho konkurent, určite s najzaujímavejším trikom všetkých dôb.

  1. BONUS: Pán Nikto

Ako malý bonus som si vybral film Pán Nikto. Je to príbeh o tom ako v roku 2092 Nemo Nobody – posledný smrteľník rozpráva príbeh o troch rôznych ženách, s ktorými možno prežil svoj život. V jednej chvíli žije s jednou, v druhej už s druhou alebo treťou. Čo je vlastne pravda? Častokrát si vo svojich tvrdeniach odporuje, veď predsa nemohol žiť tri rôzne životy naraz. Na otázku, aký vlastne život viedol, sa dozvieme až v poslednej vete, ktorú povedal predtým, ako poslednýkrát vydýchol. Jared Leto zvládol hneď niekoľko stvárnení Nema, a preto minimálne u mňa má za tento film veľké uznanie a obdiv.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií