Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 najlepších filmov o psoch všetkých čias

Od srdcervúcich až po superdobrodružné! Tu sú najlepšie filmy o psoch, ktoré vám urobia deň alebo večer.

 

MARLEY & JA (2008)

Šťastný manželský pár sa rozhodne adoptovať si psa, aby otestoval, či sa môže stať zodpovedným psím rodičom. Slobodomyseľný Marley svojimi šibalskými spôsobmi pomáha rodine naučiť sa dôležité životné lekcie. Film, ktorý si musí pozrieť každý majiteľ domáceho maznáčika, vám pomôže pochopiť spôsoby, akými si domáce zviera uľahčuje veci, keď je pre vás život ťažký. Film sa zameriava aj na rozvoj krásneho vzťahu medzi majiteľom a psom a jeho rodinnými príslušníkmi.

 

101 DALMATÍNCOV (1996)

Tento film sa odohráva v Anglicku a rozpráva o psích rodičoch Anite – módnej návrhárke a Rogerovi – autorovi počítačových hier, ktorí zachraňujú svoj vrh šteniatok dalmatíncov pred bláznivou ženou menom Cruella De Ville. Jednoduchá zápletka sa točí okolo unesených šteniatok, pretože „Curella si chce z ich srsti vyrobiť kabát. svieže, no vtipné titulné postavy a značka ‚Disney‘.

 

ISLE OF DOGS (2018)

Čo sa týka nedávnych psích filmov, Wes Anderson’s Isle of Dogs poskytuje kreatívne bohatý, nápaditý a pútavý príbeh o tom, ako sú psy zahnané do inej časti sveta kvôli nárastu psej chrípky. Aj keď sa film približuje dospelému publiku, čo sa mi naozaj páčilo, je úspešné podanie silného posolstva s použitím charakteristických postáv. Animácia stop motion z neho robí nielen jeden z najlepších psích filmov roku 2018, ale robí z neho aj skutočne zábavný, nevinný a vo všeobecnosti mimoriadne srdečný film.

Osm statečných (2006)

Jerry je nútený opustiť svoju expedičnú základňu v Antarktíde kvôli chladno-brutálnym poveternostným podmienkam. Jeho 8 verných saňových psov zostalo pozadu, aby prežili sami, kým sa Jerry nevráti. Eight Below je dráma o prežitie na motívy Antarktídy od Toshiro Ishidô, Koreyoshi Kurahara, Tatsuo Nogami a Susumu Saji. Film, ktorý si musí pozrieť každý majiteľ psa.

 

Hačikó (2009)

Keď vám niekto povie, navrhnite mi nejaké smutné filmy o psoch, prvé meno, ktoré vás napadne, je Hačikó. Hačikó patrí mezdi najlepšie filmy o psoch vôbec. Anglická dráma o tom, ako si profesor adoptuje opustené šteniatko a jeho nezlomné puto s novým pánom. Film, ktorý si musí pozrieť každý milovník psov, odporúčaný film, ktorý sa najlepšie hodí s vreckovkou po boku, pretože dokáže rozplakať takmer každého.

 

Rin Tin Tin (2007)

Toto je jeden z tých málo známych psích filmov, na ktoré sa každý milovník psov vo vašom okolí neustále pýta. Tento film ukazuje, ako sa priateľstvá rodia nečakaným spôsobom a akí odvážni a lojálni sú psy aj v ťažkých časoch. Tento film, inšpirovaný príbehom legendárneho nemeckého ovčiaka menom Rin Tin Tin – ktorého našiel americký pilot Lee Duncan vo Francúzsku počas prvej svetovej vojny, urobil z titulnej postavy jednu z najvychytenejších a najznámejších zvieracích hviezd v histórii Hollywoodu. .

 

Lady a Tramp (1955)

Keď hovoríme o psích filmoch, jednoducho nemôžeme zabudnúť na klasický animovaný romantický príbeh Lady and the Tramp. Tento film, jeden z najobdivovanejších filmov z detstva všetkých čias, rozpráva príbeh dvoch jednotlivcov z rôznych kútov sveta, ktorí sa stretli a zaľúbili sa. Tento film bol 15. celovečerným animovaným hudobným filmom Disney.

 

Lassie(2006)

Pre všetkých milovníkov psov, ktorý chcú objať svojho psa – teraz je ten správny čas! Toto je jeden z najlepších rodinných filmov všetkých čias a skutočne klasika. Tento film sa odohráva na konci 30. rokov a ukazuje lojalitu psa, ktorý bol predaný bohatej rodine, pretože otec majiteľa prišiel o prácu. Filmy ukazujú, ako pes uteká od vojvodovej rodiny, prekonáva ťažké situácie a hlad, aby sa konečne vrátil k rodine, ktorá ju skutočne milovala.

 

Benji (1974)

Klasika a jeden z najlepších psích filmov všetkých čias, Benji (ktorý bol tiež prerobený Netflixom v roku 2018) bol prekvapivým hitom už v 74′. Film, ktorý sa sústreďuje okolo psa bez domova, ktorý zachráni život páru detí pred únoscami, sleduje jeho inteligentné, šibalské spôsoby, ako hýbať životom.

 

Pes (2022)

Mariňák Briggs vo výslužbe dostane úlohu, ktorá sa ukáže byť možno tým najzložitejším v celej jeho kariére. Má dopraviť psiu sučku menom Lulu, na pohreb jej bývalého pána. Vyrážajú spoločne na cestu autom pozdĺž pobrežia Tichého oceánu, aby sa do jedného týždňa dostali na miesto určenia. Namachrovaný ľahkovážny frajer a tvrdohlavá psia dáma sú ale pomerne nezlučiteľní, pes Lulu je k tomu často o krok napred. Vie zdemolovať auto, zničiť nádejné rande a tiež vie utiecť. V sérii průšvihov sa z nich ale začína stávať tím. Briggs postupne zisťuje, čo všetko Lulu už v živote prežila a čo má rada, Lulu si uvedomí, že by z neho precijen mohol byť solídne vychovaný a vycvičený človek. Lenže k tomu všetkému treba doraziť včas!

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií