Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2: DOBRO DOŠLI v slovenských kinách o 9 dní

Na plátna slovenských kín mieri romantická komédia ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2: DOBRO DOŠLI.  Zákulisie príprav veľkovýpravnej snímky s medzinárodným obsadením prezrádzajú jej tvorcovia režisér Jakub Kroner a scenáristka a producentka Adriana Kronerová.

Príbeh filmu sa nakrúcal v nádhernom prostredí pri „československom“ mori v Chorvátsku. „Je to naozaj krásna krajina a nám sa podarilo nakrúcať na výnimočných lokáciách. Je tam napríklad scéna v miestnom vinárstve, ktoré sme si vybrali pre mimoriadne malebný vzhľad,“ zamýšľa sa Jakub Kroner.

Voda v Chorvátsku však mala len okolo 16 stupňov a vonku bolo najviac 20, pri nočných scénach iba 8 – 9. Takže po každej ostrej si herci museli dávať páperové bundy, aby sa zohriali. „Ale mali sme aj šťastie: to, že sme nakrúcali mimo turistickej sezóny znamenalo, že nádherné lokácie ako Rovinj, ktoré sú v lete plné turistov, boli v podstate prázdne, čo je pre našu prácu veľkou výhodou. A že sa v tom čase práve končil lockdown a ešte sa tak veľa nenakrúcalo, umožnilo nemožné: táto silná herecká zostava mala čas a herci nemuseli pendlovať medzi divadlom a televíziou, takže sme konečne zažili filmovačku, kde sú všetci na jednom mieste a k dispozícii iba pre tento projekt,“ hovorí producentka Adriana Kronerová.

Trojica Haniných priateliek

Trojica Haniných priateliek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a ich rodiny opäť vnášajú do zdanlivo jednoduchej prípravy svadby dobrodružstvo, napätie, zábavu a niekedy aj drámu. Zatiaľ čo jedna z nich je momentálne bez partnera, druhá má okolo seba hneď dvoch súperiacich sokov a tretia manžela, ktorý svojou bezstarostnosťou už naozaj prekračuje všetky hranice (v tomto prípade dokonca hranice schengenu). Všetci v podstate nechtiac robia všetko pre to, aby zamilovanej dvojici svadbu skomplikovali, alebo ich vlastným príkladom odradili, až tak, že k nej skoro ani nedôjde… „V druhej časti dostali väčší priestor aj všetky mužské postavy, čo pridáva filmu podľa môjho názoru na komickosti, ale aj odkryje viac z ich charakterov,“ poodhaľuje režisér.

Skvelá herecká zostava

Podľa producentky tvorili herci v súkromí rovnako príjemnú zostavu ako ich postavy vo filme: „Myslím, že to dalo výsledku veľmi krásnu energiu a verím, že sa to prenesie aj na diváka v kine. Keďže máme vo filme svadbu, potrebovali sme cast doplniť o postavy rodičov Hany a Mareka. Som veľmi rada, že sa nám podarilo pre ne získať skvelých hercov: Dagmar Havlovú, Jozefa Vajdu a Mareka Vašuta, ktorí sa okamžite stali neoddeliteľnou súčasťou pôvodnej zostavy,“ vysvetľuje.

Skvelú hereckú zostavu prvého filmu (Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Anna Kadeřávková, Petr Vaněk, Karolína Tkáčová, Nina Petrikovičová) okrem nich dopĺňajú aj zahraničné herecké esá. „Pre mňa je veľmi dôležité, aby aj malé úlohy hrali vynikajúci herci, lebo to dodáva filmu neopakovateľnú atmosféru a kvalitu. Bolo zaujímavé pracovať na pľaci naraz niekedy až s piatimi národnosťami hercov, aj keď komunikačným jazykom bola angličtina. Verím, že divák ocení túto autentickosť, ktorá je rovnaká ako v živote, keď sa často musíme s cudzincami dohovoriť všetkými možnými prostriedkami a iba hádame, čo nám chcú povedať,“ hovorí Jakub Kroner.

Pokračovanie filmu ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Tak, ako sa tvorcom v jednotke podarilo obsadiť maďarských hercov Ervina Nagya a Sandru Borbély, sa teraz diváci môžu tešiť na Marca Boniniho z Talianska, Toniho Gojanovića a Gorana Bogdana z Chorvátska, ktorí nebudú dabovaní a ich výkony odznejú v originálnej jazykovej verzii.

Pokračovanie filmu ŠTASTNÝ NOVÝ ROK má aj niekoľko trikových a kaskadérskych scén. Okrem toho môžu diváci očakávať na konci snímky ešte jedno veľké a nečakané prekvapenie, ktorého realizácia si vyžadovala od všetkých hercov náročnejšiu prípravu. „Teším sa, že táto koncovka v kine prinesie ľuďom rovnakú radosť, ako sme my všetci na pľaci prežívali pri jej nakrúcaní,“ nádeja sa producentka a režisér dodáva: „ŠTASTNÝ NOVÝ ROK 2 je väčšmi komédiou ako prvý diel, verím, že sa diváci aj viac zabavia.“

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií