fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

52 detí z New Yorku má diagnostikovaný zápalový syndróm podobný COVID-19, jedno zomrelo

Mesto New York hlási viac prípadov zriedkavého pediatrického syndrómu pravdepodobne spojeného s novým koronavírusom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Celkom 52 deťom v New Yorku bol diagnostikovaný zápalový syndróm pravdepodobne spojený s COVID-19 a ďalších 10 prípadov čaká na ďalšie výsledky, uviedol starosta mesta Bill de Blasio v utorok.

Z týchto 62 potvrdených alebo možných prípadov 25 bolo pozitívnych na koronavírus a ďalších 22 malo protilátky proti vírusu, uviedol de Blasio. Jedno dieťa zomrelo.

Aj v Európe boli deti hospitalizované

Deti aj inde v USA a Európe boli tiež hospitalizované so stavom známym ako detský multisystémový zápalový syndróm.

Guvernér New Yorku, Andrew Cuomo, minulý týždeň oznámil, že New York pomáha na žiadosť federálnych centier pre kontrolu a prevenciu chorôb vypracovať národné kritériá na identifikáciu a reakciu na tento syndróm.

Kontaktujte lekára, ak má dieťa príznaky

De Blasio vyzval rodičov, aby zavolali svojim detským lekárom, ak ich deti prejavia príznaky vrátane pretrvávajúcej horúčky, vyrážky, bolesti brucha či zvracania.

Je to vytriezvenie, je to desivé,“ povedal de Blasio, „a chcem povedať rodičom, ak počúvate tieto informácie o detskom multisystémovom zápalovom syndróme a znie to strašidelne, je to strašidelné.“

De Blasio uviedol, že prvých 535 najímacích miest pre iniciatívu na sledovanie kontaktov s koronavírusmi sa pripravuje pomocou školiaceho programu univerzity Johns Hopkins University sponzorovaného spoločnosťou Bloomberg Philanthropies s cieľom mať začiatkom júna 2 500 kontaktných značiek.

Prečítajte si tiež:
Na koronavírus zomrelo 7 klientov z DSS v Pezinku. Nastupujú už posily

Okrem toho je asi 1 200 hotelových izieb pripravených pre ľudí infikovaných vírusom, aby sa izolovali od svojich rodín, uviedol de Blasio.

Dvanásť nových testovacích miest pre koronavírus sa otvorí v nasledujúcich týždňoch, uviedol starosta. Podľa jeho slov sa dnes v meste vykonáva okolo 14 000 testov na koronavírus a dúfa, že v priebehu niekoľkých mesiacov bude môcť testovať 50 000 denne.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tampabay

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií