fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zomrelo 16-ročné dievča na COVID-19. Dva testy jej koronavírus nepotvrdili

Francúzsko aj celý svet šokovala informácia o úmrtí 16-ročného dievčata, u ktorého sa potvrdil koronavírus. Ten však odhalil až tretí test.

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus si vo Francúzsku vyžiadal viac ako 1300 mŕtvych. Štvrtková obeť tejto epidémie však vyvolala obrovské obavy a šokovala celý svet. Len 16 – ročná Julie zomrela včera, 26.marca 2020 večer, chvíľku po tom, ako tretí test potvrdil pozitívne výsledky na COVID-19. Prvé dva boli negatívne!

Koronavírus zabil len 16-ročné dievča

Od štvrtkového večera sa všetkými médiami šíri smutná informácia. Na koronavírus zomrelo 16-ročné dievča. „Je to hrozné, pretože viem, že je to moje dieťa,“ povedala jej matka, Sabine pre AFP. Mladá teenagerka nemala podľa informácií žiadne zdravotné problémy. Podľa hlavného špecialistu na zdravotníctvo, Jérôme Salomona, ktorý oznámil jej smrť, sa Julie stala obeťou závažnej formy vírusu, ktorá je u mladých ľudí „veľmi zriedkavá“.

“Julie mala len kašeľ” ,neustále opakuje jej zdrvená matka Sabine. Obyčajný kašeľ sa u mladého dievčaťa objavil pred týždňom a pokúšali sa ho liečiť sirupom a inhaláciami. Až do soboty vyzeralo všetko normálne. Potom začala byť Julie dýchavičná.

„Nevedela sa nadýchnuť,” hovorí jej matka. Cez víkend sa jej kašeľ zhoršil, pričom sa pridružili hlieny. Táto situácia prinútila rodinu, aby v pondelok navštívila lekára. Všeobecný lekár vyslovil podozrenie na koronavírus a rozhodol sa zavolať rýchlu zdravotnú službu –  Samu.

Prečítajte si tiež:
Majerský varuje pred blackoutom, mohol by ohroziť mnoho rodín

Zdravotníci previezli dievča pod kyslíkom do najbližšej nemocnici v Longjumeau v Essonne. jej matka Sabine sa vrátila domov a čakala na výsledky testov svojej dcéry. CT vyšetrenie ukazovalo “jemný tieň na pľúcach”, no podľa lekárov to nebolo „nič vážne”. Zároveň sa rozhodli u mladej pacientky vykonať test na COVID-19. V noci sa však stav Julie rapídne zhoršil a teenagerka bola  premiestnená do detskej nemocnice Necker v Paríži. Tam vykonali dva ďalšie testy na Covid-19, nakoľko lekári stále nemali výsledky z prvého testu.

Dva testy na koronavírus boli negatívne

V utorok bola Julie prijatá na jednotku intenzívnej starostlivosti. Lekári ju izolovali a čakali na výsledky, ktoré vykonali. Tie boli negatívne. Lekári túto skvelú správu oznámili Sabine a prestali dodržiavať hygienické pravidlá pri COVID-19. Večerný telefonát však všetko zmenil. Lekári dostali výsledky z prvého testu vykonaného v nemocnici Longjumeau a okamžite zavolali jej mame: “Julie je pozitívna na koronavírus. Jej stav sa zhoršuje, musí byť intubovaná.” Po polnoci jej volali opäť: „Okamžite príďte!“. Julie o niekoľko minút na to zomrela. Jej mama ju už nemôže vidieť, nemôže ju poslednýkrát pobozkať, ani pohladiť po vlasoch. Nedovoľuje to prísny protokol: žiadna príprava tela, žiadna otvorená rakva, desať ľudí na pohrebe.

Ako je možné, že výsledky prišli tak neskoro? od začiatku nám hovorili, že vírus sa netýka mladých ľudí. Verili sme tomu, rovnako ako všetci ostatní,“ dodáva Manon, staršia sestra Julie.

Telo Julie je uložené v márnici v Necker Hospital. Jej matka a sestra si nemôžu vziať ani jej oblečenie, pretože všetko musí byť preventívne spálené. Personál im odovzdal len jej krstnú retiazku a náramok.

Prečítajte si tiež:
V trnavských  McDonaldoch sa vyskytli pozitívne prípady COVID-19. Prevádzky sú zatvorené!
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj lci.fr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií