fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak Kyjev príde o východoukrajinské regióny, vojna tak skoro neskončí a zmení sa na zamrznutý konflikt

Bývalý náčelník generálneho štábu britskej armády ďalej uviedol, že pre krajiny susediace s Ukrajinou existuje „pretrvávajúca hrozba” autoritárskeho Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.7.2022 (Webnoviny.sk) – Podľa bývalého náčelníka generálneho štábu britskej armády Richarda Dannetta vojna na Ukrajine sa stane hlboko zamrznutým konfliktom, ak sa Rusku podarí úplne obsadiť východoukrajinský región Donbas.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusi nezvíťazia, Ukrajinci neprehrajú a v tom okamihu sa vojna fakticky stane hlboko zamrznutým konfliktom,” povedal Dannett.

„Vtedy sa budú musieť začať zmysluplné vyjednávania,” dodal. Dannatt poznamenal, že „novou realitou” pre Ukrajinu je to, že pravdepodobne zhruba 20 percent jej územia bude okupovaných ruskými vojakmi. Informuje o tom portál news.sky.com.

Bývalý náčelník generálneho štábu britskej armády ďalej uviedol, že pre krajiny susediace s Ukrajinou existuje „pretrvávajúca hrozba” autoritárskeho Ruska. Dodal, že v tomto kontexte je „šialenstvom”, že Veľká Británia zredukovala počet svojich vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak Kyjev príde o východoukrajinské regióny, vojna tak skoro neskončí a zmení sa na zamrznutý konflikt © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií