fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí okupanti pokračujú v obsadzovaní kľúčových administratívnych budov v Enerhodare

V meste Enerhodar sa nachádza Zaporižžská jadrová elektráreň, ktorá je najväčšia v Európe.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda obsadila v pondelok kľúčové administratívne budovy vo východoukrajinskom meste Enerhodar. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie starostu Enerhodaru Dmytra Orlova na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Okupanti pokračujú v zaberaní objektov a podnikov v Enerhodare, stanovujú si vlastné pravidlá a tlačia na pracovníkov,“ napísal Orlov a dodal, že 33 pracovníkov odmietlo spolupracovať s ruskou armádou a v utorok tak nepôjdu do práce.

V meste Enerhodar sa nachádza Zaporižžská jadrová elektráreň, ktorá je najväčšia v Európe. Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Mariano Grossi minulý týždeň varoval, že boje v blízkosti jadrovej elektrárne „by mohli viesť k veľmi vážnym následkom“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí okupanti pokračujú v obsadzovaní kľúčových administratívnych budov v Enerhodare © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií