fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako sa cíti podvádzaná žena?

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes píšem pre každú, ktorá sa ocitla v pozícií druhej, pre tú, ktorá podviedla, a pre muža, ktorý v tom všetkom nebol nevinne.

„Nechcem o neho prísť, a zároveň na to nedokážem zabudnúť.“

Vyzerala ako zranené dieťa, ktoré aj po sklamaní verí, že ho dotyčný človek má niekde v hĺbke seba stále rád. Alebo si aspoň želá aby to tak bolo. 10 rokov vzťahu, 7 rokov manželstva, 2 deti, milión spomienok a  1 milenka. Prišla na to pár týždňov dozadu. Tieto týždne jej však pripadali ako mesiace, ktoré nemali koniec, ani začiatok. Jednoducho sa stali. Teraz.

Ako sa cíti podvádzaná žena?

„Bolí to akoby som sa zranila, a rana ostala už naveky otvorená. Žiadne slovo, ani bandáž, či liek to nespraví. Myslela som, že to ukončil, ale včera som ich spolu znova videla. Jeho tvár bola iná ako tvár muža, ktorého mám doma. Tak spokojná, a bezstarostná. Viem, že po dvoch deťoch už nevyzerám najlepšie, ale snažila som sa. A aj tak si našiel inú. Kde je spravodlivosť? Kde je až kým nás smrť nerozdelí??“ Hovorila veľa, s prestávkami na slzy. V takejto situácií sú rozumné rady viac menej len slová do vetra. Napriek tomu, ticho v danom momente dokáže zničiť. Dušu, nádej, okamih. „Iba si želám aby sa mi to nikdy nestalo, aby som mu ešte dokázala veriť, aby..“ Prerušila som ju a povedala, že nastal čas aby čelila realite. Život nie je – iba ak, ja chcem, a prečo. Život jednoducho je. Ľudia milujú, niektorí ubližujú, opúšťajú, podvádzajú, či „len“ lásku predstierajú. Napriek tomu tam nemôže zostať ticho stáť s uvažovaním nad minulosťou, sebatrýznením, či želaniami vo svojej vlastnej hlave. Obaja potrebujú čeliť úprimnosti navzájom. Komunikovať, a dozvedieť sa prečo to nechali zájsť až tak ďaleko, že začal hľadať u inej to čo postrádal doma. A čo vlastne postrádal? Prečo má zrazu dojem, že práve ona by ho mala robiť šťastným 24/7, a ak nie – tak bezcitne do druhej postele po ten pocit odísť? Prečo si  my ľudia myslíme, že si zaslúžime dokonalé polovičky, ktoré ak niečo zo zoznamu nespĺňajú vymeníme za iné?  Ak si sa ocitla v podobnej situácií, vieš, že láska, o ktorú sa delíš s tretím človekom sakramentsky bolí. Zároveň by si si mala uvedomiť, že láska v skutočnosti nedokáže bolieť. Bolia naše očakávania, podmienky, ktoré si navzájom kladieme, bolí naša nespokojnosť, ktorou si pokoj zo vzťahov kradneme, bolí naša bezcitnosť, ktorá sa odmieta vžiť do druhého človeka, naše ego, a neschopnosť ovládať vášne, a pokušenia.

Prečítajte si tiež:
Otcovia vedia zabaviť deti najlepšie! Toto je výber tých najlepších fotiek, ktoré vás zaručene pobavia

Drahý muž, ak máš pocit, že tvoja manželka, či priateľka už nie je to pravé orechové, čo najskôr sa zamysli nad tým – či ty sám si ešte stále dokonalý. Drahá žena, tá ktorá si sa ocitla tretia vo vzťahu, kde si stratila svoju hrdosť, svedomie, a odkiaľ si prišla na to, že okrádaním inej ženy o jej muža sa sama staneš šťastnou? A ty, ktorú podviedli, nezabudni, že stále máš svoju hodnotu, že všetky veci sa dejú z nejakého dôvodu, že váš vzťah potrebuje vašu snahu o zmenu, rozhovor, úprimnosť, odpustenie kvôli rodine, a vám samým. Už to nie je iba o vášni, ale o zodpovednosti, rozhodnutí, a o vašich deťoch. Nikto sa v nevere neocitne bez viny. Vzťah sú dvaja, a láska dokáže odpustiť naozaj veľa, ale ak ťa tvoj partner podvádzať neprestal, je na čase odísť. Je to bolestivé rozhodnutie, ale klamára nezmeníš. Rovnako ako myšlienku na to, že mu už jednoducho neveríš. Preto ak si tvoja žena, či muž myslia, že nájdu niečo lepšie, nechajte ich odísť.. niekedy sa práve slobodná voľba a túžba po vášni, ktorú vraj doma nemáme stanú našou vlastnou záhubou. Možno získame dokonalých milencov, pár percent extra vášne, ale stratíme niečo oveľa hodnotnejšie, a krajšie. Človeka, ktorý nás úprimne miloval, a nevymenil by nás ani za svet.                                        

Stojí ti to za to drahý partner?

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií