Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Austrália: Musia zastreliť desať tisíc tiav, ktoré zúfalo hľadajú vodu

Desaťtisíc tiav musí zomrieť, pretože svojou túžbou po vode ohrozujú krajinu. Požiadali o to náčelníci domorodých kmeňov. 

Mohutné požiare, ktoré sužujú Austráliu od začiatku septembra, predstavujú obrovské nebezpečenstvo nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratá. V plameňoch už zahynulo milión živočíchov a aj počet ľudských obetí stúpol na 25. Aj napriek tomu, že sa všetci snažia zachrániť každé jedno zviera, požiare sa šíria, a tak je akákoľvek záchranná akcia nemožná.

Ostreľovači usmrtia desaťtisíc tiav

S pribúdajúcimi dňami sa rozširuje aj plocha, ktorá horí. Najväčší problém je s nedostatkom vody, ktorý predstavuje riziko nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratá žijúce v prírode. Ťavy začali vytvárať extrémne veľké stáda a vstupujú aj do dedín, aby hľadali akýkoľvek zdroj pitnej vody. Veľký počet tiav pri presúvaní ničí infraštruktúru a ohrozuje aj samotných vodičov.  

https://www.instagram.com/p/B4rx9UugXjr/

Obrovské požiare, ktoré pustošia Austráliu sú dôkazom toho, že proti prírodným živlom sme aj napriek technologickému pokroku bezbranní. Požiare zničili 30% populácie koál a v plameňoch zomrelo aj veľké množstvo kengúr. Aktuálne svet zasiahla nová informácia o tom, že musí byť usmrtených desaťtisíc tiav.

Austrália má najväčší počet voľne žijúcich tiav

Táto akcia sa uskutoční po prvýkrát v štáte Južná Austrália. Likvidovanie tiav by malo trvať podľa úradov približne päť dní a uskutoční sa v odľahlej oblasti Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara na severozápade štátu Južná Austrália, v ktorej žije asi 2300 aborigénov. Ťavy zabije niekoľko ostreľovačov z vrtuľníkov.   

https://www.instagram.com/p/B7FpP4vib5w/

Televízia ABC informovala, že zvieratá budú usmrtené mimo komunít a ich telá budú spálené. Aj napriek tomu, že ide o smutný čin, rozhodnutie domorodcov je oprávnené. Ťavy buď bojujú o vodu, a tým poškodzujú infraštruktúru a miestnu flóru, alebo už ako mŕtve kontaminujú zdroj pitnej vody. Predpokladá sa, že Austrália má najväčšiu populáciu voľne žijúcich tiav na svete – žije ich tam okolo 1,2 milióna.

Čo si myslíte o rozhodnutí domorodcov a miestnych úradov? Je takýto čin naozaj nevyhnutný? Dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: svet.sme.sk

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií