fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Banskobystrický kraj má nového poslanca, Kotlebu nahradil Lichý

Mandát poslanca v Národnej rade SR a tiež v zastupiteľstve BBSK zanikol Marianovi Kotlebovi pre právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Sľub poslanca na štvrtkovom rokovaní zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja zložil Milan Lichý, ktorý pôsobí aj ako poslanec krajského mesta a je aj druhým zástupcom primátora Banskej Bystrice.

Nahradil tak predsedu strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu, ktorý o mandát krajského poslanca, rovnako ako aj o mandát poslanca Národnej rady SR prišiel pre právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin.

Funkciu poslanca bude Lichý vykonávať niekoľko mesiacov do tohtoročných jesenných župných a komunálnych volieb. „Poslanec Lichý vstúpil do klubu Nezávislí, SaS, OĽaNO, NOVA, KDH, OKS,“ uviedol podpredseda BBSK Ondrej Lunter, ktorý vedie rokovanie zastupiteľstva.

Najvyšší súd SR v utorok 5. apríla v kauze šekov zrušil nepodmienečný trest štyri roky a štyri mesiace väzenia, ktorý ešte v roku 2020 uložil Kotlebovi Špecializovaný trestný súd. NS SR opozičného poslanca nanovo uznal za vinného, uložil mu však nižší trest, a to šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok a šesť mesiacov. Rozhodnutie NS SR je právoplatné. Kotleba bol odsúdený za odovzdávanie šekov v sume 1 488 eur, ktoré predstavujú nacistickú symboliku.

Prečítajte si tiež:
Súd odročil hlavné pojednávanie v korupčnej kauze Dobytkár, neboli splnené podmienky

Zdroj: Webnoviny.sk – Banskobystrický kraj má nového poslanca, Kotlebu nahradil Lichý © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií