fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden oznámil nový balík pomoci pre Ukrajinu, zahŕňať bude muníciu aj vozidlá

Nový balík bezpečnostnej pomoci v hodnote 375 miliónov dolárov bude zahŕňať muníciu, delostrelectvo a vozidlá. 

Máte tip? napíšte nám mailom

21.5.2023 (SITA.sk) – Americký prezident Joe Biden oznámil nový balík bezpečnostnej pomoci Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, učinil tak v nedeľu počas samitu G7 v japonskej Hirošime, na ktorom sa stretol aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Spojené štáty naďalej robia všetko, čo je v našich silách, aby posilnili schopnosť Ukrajiny brániť sa,“ uviedol Biden, ktorý povolil spojencom dodanie bojových lietadiel F-16 na Ukrajinu a výcvik ukrajinských pilotov na týchto stíhačkách v Spojených štátoch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nový balík bezpečnostnej pomoci v hodnote 375 miliónov dolárov bude zahŕňať muníciu, delostrelectvo a vozidlá, povedal Biden. Vyjadril podporu „spravodlivému mieru“ na Ukrajine a vyhlásil, že územná celistvosť a suverenita krajiny sú niečo, o čom sa „nevyjednáva“.

Spolu s celou skupinou G7 podporujeme Ukrajinu a sľubujem, že nikam neodídeme,“ skonštatoval Biden.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Štáty G7, Summit G7, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Biden oznámil nový balík pomoci pre Ukrajinu, zahŕňať bude muníciu aj vozidlá © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prigožin pozval Šojgua na zhodnotenie situácie do Bachmutu, čoraz intenzívnejšie sa sťažuje na neúspechy vlastných žoldnierov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií