fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blog: Ľudia sa zmenili

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia sa zmenili

V poslednej dobe sa viac a viac zamýšľam nad ľuďmi a ich hodnotami či prioritami. Aké to vlastne životy žijeme? Dokonalosť, ktorá vôbec neexistuje, ale my neustále chceme všetkým ukazovať, že ju vlastníme. Ako je to so vzťahmi, s ľuďmi a s našimi hodnotami v dnešnej dobe?

Kto vlastne sme?

Mám taký pocit, že všetkých tak trošku chytili sociálne siete do pasce. Práve tam si vytvárame svoj život, ktorý častokrát nie je taký, ako ho naozaj žijeme. Vylepšené fotky, aby sme vyzerali k svetu a hladkali si ego na ,,lajkoch“ alebo všetky zážitky, pri ktorých máme pocit, že o tom musí vedieť celý svet. Zabúdame na to, že informácia, ktorú vypustíme do sveta už nikdy nezmizne.

A čo s láskou?

Muži hľadajú dokonalé ženy a ženy dokonalých mužov.  Staráme sa o to, ako vyzeráme – nielen v zrkadle, ale hlavne pred ostatnými ľuďmi. Super vlasy, vynikajúci make-up, výrazný rúž. Prečo však ženy chcú zapôsobiť výzorom, keď im niekedy chýba slušné správanie či morálka? Podobne je to aj s mužmi. Dlhé brady, veľké svaly, hodiny vo fitku, čo z toho, keď nevedia dáme otvoriť dvere, nie to ju ešte pustiť prvú.

Prečítajte si tiež:
Interpol chytil deviatich pedofilov z Dark Webu. Ich najmladšia obeť mala len 15 mesiacov

Pozdravy, úsmevy, maličkosti či gestá slušnosti úplne cudzím ľuďom… kde to všetko zmizlo?

Nerieš

Tak nejako proste neriešime. Neriešime, čo od nás vyžadujú rodičia, ako nám radia alebo sa snažia pomôcť. Neriešime, že sme niekomu ublížili svojimi slovami či skutkami. Neriešime, že sa kvôli nám niekto trápi. Žijeme len tak. Sami pre seba?

Aj napriek tomu, že sa vzťahy stali oveľa zložitejšie, rozhovory správami a hádky telefonátmi či emócie statusmi, náš život je tu stále pre nás. Lebo je náš! S množstvom príležitostí ako byť lepším človekom aj bez virtuálneho sveta, v ktorom často žijeme.

Foto: www.google.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií