fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalý riaditeľ útvaru zvláštnych policajných činností sa opäť postaví pred súd, proces v kauze Judáš pokračuje

Ešte na začiatku procesu v januári tohto roku obžalovaný uviedol, že sa cíti byť nevinný.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – V stredu 20. apríla pokračuje na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s bývalým riaditeľom útvaru zvláštnych policajných činností Jozefom R.

Ten je obžalovaný zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a dvoch skutkov prijímania úplatku.

Pracoval pre sýkorovcov

Ešte na začiatku procesu v januári tohto roku obžalovaný uviedol, že sa cíti byť nevinný. Expolicajtovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov.

Podľa obžaloby Jozef R. v rokoch 2000 až 2011 pôsobil pod prezývkou „Dodo” pre zločineckú skupinu sýkorovcov, pre ktorú mal zisťovať informácie z prostredia polície.

Takisto je obžalovaný z korupčných skutkov, do ktorých boli zapojení aj ďalší policajní funkcionári.

Na súde už v procese s Jozefom R. vypočuli napríklad odsúdených príslušníkov sýkorovcov Martina Biháriho a Róberta Lališa.

Najprv ho stíhali väzobne

Zatiaľ čo prvý menovaný obžalovaného usvedčoval, druhý odmietol, že by s Jozefom R. spolupracoval.

Bývalého riaditeľa útvaru zvláštnych policajných činností obvinili v rámci kauzy Judáš. Pôvodne bol od decembra 2020 stíhaný väzobne, v apríli 2021 ho však prepustili na slobodu.

Prečítajte si tiež:
Čaputová sa v Košiciach stretne s matkami samoživiteľkami, prijme aj nemeckého prezidenta Steinmeiera

Najvyšší súd totiž dozorovému prokurátorovi vyčítal nekonanie pri žiadosti obvineného o prepustenie.

Viac k témam: Kauza Judáš, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý riaditeľ útvaru zvláštnych policajných činností sa opäť postaví pred súd, proces v kauze Judáš pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií