fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanci na piaty pokus zvolili komisára pre deti, bude ním zakladateľ Úsmevu ako dar

Komisár pre deti posudzuje na základe podnetu alebo z vlastnej iniciatívy dodržiavanie práv dieťaťa.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.5.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci za komisára pre deti zvolili Jozefa Mikloška. Zo 130 prítomných poslancov získal 79 hlasov. Mikloško je zakladateľ neziskovky Úsmev ako dar.

Poslanci nového komisára pre deti zvolili na piaty pokus. Snažili sa o to od decembra minulého roka. Okrem Mikloška kandidovali na post komisára Janette Motlová, Júlia Lindtnerová a Natália Blahová. V kresle komisárky pre deti bola doteraz exministerka práce za stranu Smer – sociálna demokracia Viera Tomanová.

Komisár pre deti posudzuje na základe podnetu alebo z vlastnej iniciatívy dodržiavanie práv dieťaťa. Jeho úlohou je presadzovanie záujmov detí v spoločnosti. Spolupracuje s deťmi priamo alebo prostredníctvom organizácií pôsobiacich v oblasti práv detí. Komisár nezasahuje do sporov rodičov o zverenie starostlivosti dieťaťa pri rozvodovom konaní. Je však oprávnený zúčastniť sa súdneho konania podľa všeobecných predpisov o konaní pred súdmi.

Viac k témam: Komisár pre deti
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci na piaty pokus zvolili komisára pre deti, bude ním zakladateľ Úsmevu ako dar © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Alarmujúce výsledky prieskumu: Mladá generácia rezignovala na čestné správanie, takmer polovica je ochotná zaplatiť úplatok za prijatie na školu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií