fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Švédsko odmieta tvrdenia Turecka, nepodporuje žiadne teroristické organizácie

Magdalena Anderssonová tak reagovala na tvrdenie Ankary a uviedla, že turecká a švédska strana „prirodzene prediskutujú a urovnajú niekoľko vecí, ktoré sú nejasné”.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.5.2022 (Webnoviny.sk) – Švédska premiérka Magdalena Anderssonová vyhlásila, že jej krajina neposiela peniaze teroristickým organizáciám, čím reagovala na tvrdenie Turecka v čase, v ktorom sa škandinávska krajina snaží stať členom Severoatlantickej aliancie.

Na tlačovej konferencii v Štokholme premiérka uviedla, že dialóg medzi Tureckom a Švédskom pokračuje. Informuje o tom portál cnn.com.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan tento mesiac povedal, že Turecko „povie nie vstupu Švédska a Fínska do NATO” a obvinil obe krajiny z poskytovania útočiska „teroristickým organizáciám“. Anderssonová v stredu konštatovala, že turecká a švédska strana „prirodzene prediskutujú a urovnajú niekoľko vecí, ktoré sú nejasné“. „Neposielame peniaze teroristickým organizáciám, samozrejme ani zbrane,” dodala premiérka.

Viac k témam: vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Švédsko odmieta tvrdenia Turecka, nepodporuje žiadne teroristické organizácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií