Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko vzalo telá mŕtvych vojakov a vybavenie z krížnika Moskva, tvrdí rozviedka

Ruská operácia na krížniku Moskva, ktorý po potopení odtiahli do Sevastopoľa na Kryme, trvala najmenej dva týždne.

25.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko pozbieralo telá mŕtvych vojakov a vybavenie z potopeného krížnika Moskva. Referuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na predstaviteľa ukrajinských spravodajských služieb Vadyma Skibického.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ten tvrdí, že ruská operácia na krížniku Moskva, ktorý po potopení odtiahli do Sevastopoľa na Kryme, trvala najmenej dva týždne. „Zapojilo sa do toho päť až sedem lodí, ktoré odniesli telá, vzali všetko vybavenie a vyčistili krížnik,“ poznamenal Skibickyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Potopenie krížnika Moskva je jednou z doterajších významných udalostí vojny na Ukrajine. Loď sa potopila v polovici po výbuchu a požiari, ktorý podľa Kyjeva spôsobil ich zásah raketami. Rusko zase tvrdí, že na lodi vybuchla munícia.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko vzalo telá mŕtvych vojakov a vybavenie z krížnika Moskva, tvrdí rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií