fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká vás vianočné upratovanie? Vďaka tomuto ho ľahšie zvládnete

Máte tip? napíšte nám mailom

Vianoce sa nezadržateľne blížia. Začína predvianočný zhon, kedy veľa času strávite aj zháňaním darčekov pre všetkých členov rodiny. Ak ste ešte ale neabsolvovali vianočné upratovanie a v blízkej dobe vás to čaká, inšpirujte sa našimi praktickými radami.

Upratovanie ako každé iné

Zbytočne stresujete kvôli vianočnému upratovaniu. Ak každý týždeň poctivo upratujete, nemáte toho až tak veľa, ako sa vám môže zdať. Vianočné upratovanie je upratovanie ako každé iné, len s tým rozdielom, že umyjete okná a obrusy vymeníte za tie s vianočnými motívmi. Upratujte priebežne počas celého mesiaca a uvidíte, že pred sviatkami toho nebudete mať až tak veľa.

Neskáčte z miestnosti do miestnosti

Aby ste všetko zvládli upratať, choďte postupne po miestnostiach. Začnite prášením kobercov, utieraním prachu, umývaním podlahy a umývaním okien. Skôr, ako danú miestnosť neupracete, nezačínajte ďalšiu. Čo sa týka prášenia kobercov, zrolujte si ich a nachystajte pred dvere. Potom si ich následne všetky vyprášite naraz a nebudete tak musieť vybiehať pred dom a riskovať nachladnutie.

Na kuchyňu a kúpeľňu si vyhraďte viac času

Spálňu a obývačku zvládnete upratať veľmi rýchlo. Najviac času vám ale zaberie kúpeľňa spolu s kuchyňou a špajzou. Z kuchynskej linky povyberajte indukčné panvice a ostatný riad, vnútro dôkladne poumývajte, nechajte vyschnúť a až potom do nej vložte všetok riad. V kúpeľni zase umývajte aj priestor za vaňou, vedľa nej, za WC a vedľa neho.

Prečítajte si tiež:
Coldplay prichádza s novým videoklipom, v ktorom si zahrala aj Beyoncé!

Vianoce sú sviatkami pokoja, preto sa zbytočne nestresujte a užívajte si tieto voľné chvíle s rodinou. Neporovnávajte sa s kamarátkami a hľaďte len na svoju domácnosť. Najmä vy sa v nej musíte cítiť príjemne. Upratujte priebežne a 23. decembra sa nebudete musieť naháňať a v pokoji si budete môcť dopriať aj svoju obľúbenú rozprávku v televízii. Vianoce sú predsa sviatky pokoja!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií